Hrôzostrašný pád 11-ročnej skateboardistky. Život jej zachránila prilba

Peter Pellegrini kosí.
Zdroj: YouTube / Sky & Ocean

Má zlomenú lebku a kosti v ľavom zápästí.

Nechýbalo veľa a mohla prísť o život. Iba jedenásťročná britská skateboardistka Sky Brownová uverejnila na svojom Youtubovom kanáli hrôzostrašné video, na ktorom je zachytený jej pád. Život jej podľa jej vlastných slov zachránila prilba. O nešťastnom páde mladej športovkyne informuje portál CNN.

Sky do nemocnice previezol vrtuľník. Lekári zistili, že utrpela zlomeniny lebky a kostí v ľavom zápästí a na ruke. Mladá športovkyňa ale svojím fanúšikom poslala videopozdrav z nemocnice, kde ich uistila, že sa teší, keď bude môcť opäť trénovať.

„Normálne nezverejňujem moje pády a ani o nich nerozprávam, pretože chcem, aby ľudia videli zábavu v tom, čo robím. Ale toto bol môj najhorší pád a chcem, aby všetci vedeli, že som okej,“ povedala Sky vo videu.

Skyin otec pre BBC povedal, že to bol snáď jej najhorší pád a že je obrovským šťastím, že prežila. Lekárky tím je podľa neho šokovaný tým, aká je Sky pozitívna a odhodlaná vrátiť sa k milovanému skateboardu.

Nadšená športovkyňa mieri na letné olympijské hry v Tokiu, ktoré boli pre pandémiu koronavírusu posunuté na budúci rok a kde sa skateboarding ako disciplína objaví vôbec po prvý raz.

KALIFORNIA/ tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Skateboarding

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.