Osemročné dievča zamestnávateľ dobil na smrť. Neuveríte, čo ho naštvalo

Emma a Filip trávia spolu každú voľnú chvíľu
Zdroj: Shutterstock / thomas koch

Podľa správy z roku 2018, ktorú vypracovala Pakistanská komisia pre ľudské práva, má Pakistan dlhodobo obrovský problém s ilegálnou detskou prácou.

Iba osemročné dievča, ktoré nelegálne zamestnávali ako slúžku, zabili jej zamestnávatelia v pakistanskom meste Rawalpindi za to, že vypustila z klietky ich papagájov. O incidente informuje spravodajský portál CNN.

V nedeľu otvorila osemročná Zohra klietku, aby nakŕmila papagáje, no tým sa podarilo vyletieť, informuje miestna polícia. Zamestnávatelia Zohry, ktorí podnikajú v oblasti nákupu a predaja zvierat, dievča za trest zbili do bezvedomia. Neskôr ju vzali do miestnej nemocnice, kde v pondelok na následky zranení zomrela.

Nemocnica zalarmovala políciu, ktorá zatkla dvoch podozrivých. Po prevezení do nemocnice bola Zohra stále nažive, no vyšetrovatelia uviedli, že okrem početných zranení na tvári, rukách, rebrách a nohách našli aj zranenia na stehnách, čo naznačuje, že mohla byť aj sexuálne zneužitá.

Polícia môže podozrivých zadržiavať vo vyšetrovacej väzbe tri dni, kým vyšetrovalia zhromaždia dôkazy potrebné na obvinenie. Momentálne čakajú na výsledky forenzného vyšetrovania, ktoré by mali potvrdiť alebo vyvrátiť, či ide o skutočných páchateľov brutálneho činu.

Zohra mala podľa polície v rodine na starosti starostlivosť o batoľa. Rodina jej za to mala zaplatiť vzdelanie.

Zdroj: Shutterstock / gg-foto

Podľa správy z roku 2018, ktorú vypracovala Pakistanská komisia pre ľudské práva, má Pakistan dlhodobo obrovský problém s ilegálnou detskou prácou. Úrady odhadujú, že v krajine v tom čase pracovalo približne 12 miliónov detí. Aj keď Pakistan nemá určený zákonný minimálny vek pre zamestnanie, maloleté deti nesmú byť zamestnané ako pracovníci v domácnosti.

Nejde však o prvý prípad násilia páchaného na detskom zamestnancovi. V júni 2018 boli odsúdení na tri roky väzenia a pokutu vo výške približne 6000 dolárov islamabadský sudca a jeho manželka po tom, čo nezákonne väznili 10 ročnú slúžku. Manželia sa jej vyhrážali, pálili ruky a surovo ju bili, pretože im údajne zmizla metla.

PAKISTAN/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Papagáj

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.