Lee Redmond prišla o svoje najdlhšie nechty na svete

17 PD Pokosene mlada.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: guinnessworldrecords.com

Na svoj čas strávený s nechtami však spomína s hrdosťou.

Lee Redmond prišla o svoje nechty. Držiteľka svetového rekordu sa podelila o detaily straty. Minulý rok bola účastníčkou vážnej dopravnej nehody.

Lee sedela na mieste spolujazdca, keď auto, v ktorom sa viezla, narazilo do ďalších troch strojov. Následkom nárazu skončila Lee na ceste.

Prečítajte si aj: Zomrel najstarší muž na svete, mal 112 rokov

„Ako prvé som si hneď všimla môj necht a začala som plakať," spomína Redmond na moment po havárii. „Svedkom nehody som vysvetlila, že som držiteľka rekordu. Jedna pani sa pohla a zozbierala mi všetky časti nechtov. Nechala som si ich v plastovom vrecku na pamiatku," vysvetľuje.

Lee Redmond si nestrihala nechty od roku 1979. V Guinnessovej knihe rekordov je zapísaná ako držiteľka najdlhších nechtov na rukách. Jej nechty dokopy merali na oboch rukách až 8,65 metra, píše mirror.uk.


„Už niekoľkokrát som si stanovila dátum, kedy si ich odstrihnem. Z nejakého dôvodu som to nedokázala. Istým spôsobom ma moje nechty definovali, boli mojou súčasťou," spomína na cestu k svojmu rekordu.

O nechty sa starala naozaj príkladne. Každý deň ich namáčala do teplého olivového oleja a používala niekoľko prípravkov na ich posilnenie a vyleštenie.

Stratu nechtov musela jednoducho akceptovať. Najviac sa obávala, že s nimi stratí aj svoju identitu. Aj keď je Lee stále držiteľkou najdlhších nechtov na svete, nedrží už aktuálny rekord. V súčasnosti má najdlhšie nechty Ayanna Williams.

UTAH/vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nechty

Dôležité udalosti