Tehotnej slonici v ústach explodoval ananás. Niekto doň vložil petardy

Ruska držala dievčatko z detského domova v neľudských podmienkach
Ruska držala dievčatko z detského domova v neľudských podmienkach Zdroj: YouTube / IndianExpressOnline

Na následky fatálnych zranení zomrela slonica v strede rieky.

Polícia v juhoindickom štáte Kérala vyšetruje usmrtenie tehotnej slonice. Tej v ústach pravdepodobne explodoval ananás, do ktorého niekto vložil petardy. Správu priniesol spravodajský portál CNN.

K incidentu došlo ešte 23. mája. Keď zranené zviera našli lesníci a veterinári ho chceli uspať, aby ho mohli vyšetriť, ušlo. Na následky fatálnych zranení slonica zomrela o štyri dni neskôr v strede rieky.

„V správe stojí, že za uhynutie slonice môže výbuch v ústach. Vinníkov sa nám nepodarilo chytiť. Zatiaľ presne nevieme, čo spôsobilo výbuch,“ prezradil Ashique Ali, miestny lesník. Ochranári zistili, že slonica bola mesiac gravidná.

Kéralsky vedúci oddelenia ochrany prírody Surendra Kumal uviedol, že prípad vyšetrujú. Podľa neho však nechávajú dedinčania okolo svojich polí ananásy a iné ovocie naplnené petardami, aby nimi odstrašili diviakov. Domnieva sa, že práve petardy v ananáse mohli spôsobiť výbuch v ústach zvieraťa.

„Explózia slonici polámala kosti a spôsobila obrovské zranenia. Keďže nemohla jesť, zoslabla a potom zomrela,“ uviedol.

Na videu, ktoré natočili ochranári, vidieť, ako sa snažia slonicu dostať z vody pomocou ďalších slonov. Zviera sa však nechcelo hýbať a následne v rieke uhynulo.

Smrť slonice vyvolala pobúrenie v celej krajine. Indický minister životného prostredia Prakash Javadekar vo štvrtok uviedol, že vláda berie incident mimoriadne vážne. „Nenecháme kameň na kameni, až kým incident nevyšetríme a nenájdeme vinníka,“ napísal na Twitteri.

Ochranári odhadujú, že v Indii žije okolo 27-tisíc slonov, ale ich prirodzené prostredie sa stále zmenšuje, pretože ľudia čoraz častejšie stavajú svoje obydlia v blízkosti prírodných rezervácií.

INDIA/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slonica

Dôležité udalosti