Najvyšší žijúci pes na svete dosiahol nový rekord

Rodina Lamontových.
Zdroj: guinnessworldrecords.com

Rekordér dosahuje na zadných nohách výšku vyše dvoch metrov.

Najvyšší pes na svete, Freddy, prekonal ďalší rekord. Od minulého mesiace je súčasne aj najdlhšie žijúcim psom svojho plemena - Great Dane, píše portál mirror.uk

Freddy je za normálnych okolností vysoký 1,035 metra, na zadných nohách však dosahuje výšku vyše dvoch metrov. Titul najvyššieho psa získal 13. septembra v roku 2016. Jeho majiteľkou je Claire Stoneman z Veľkej Británie, ktorá ho miluje ako vlastné dieťa.

Prelomové ôsme narodeniny sa nezaobišli bez narodeninovej oslavy. Zúčastnila sa jej Freddyho najlepšia kamarátka a suseda Erin Manley, ktorá je so psíkom od narodenia a jeho sestra Fleur - narodená v rovnakom vrhu iba minútu po ňom.

Prečítajte si aj: Lee Redmond prišla o svoje najdlhšie nechty na svete

„Keď ideme na spoločnú vychádzku, aby sa Freddy vyvenčil, ľudia sa ho väčšinou boja. Je naozaj vysoký, a tak ho ľudia pokladajú aj za nebezpečného. Hovoria, že vyzerá ako kôň," opisuje Claire. „On je pritom veľmi priateľský pes, rád sa túli, spí na matraci, pozerá televíziu a mazná sa," približuje.

Jeho najlepšia kamarátka Erin sa narodila iba dva mesiace po ňom. Poznajú sa preto odmalička. Ako hovorí jej otec, veľa detí by sa veľkého psíka bálo, avšak Erin nie, ona si ho okamžite zamilovala. „Erin nikdy nepoznala život bez Freddyho, sú nerozlučnou dvojicou," vysvetľuje otec Erin.

Keďže je Freddy nesmierne veľký, potrebuje aj veľký príjem jedla. Mesačne vyjde Claire jeho strava na približne 500 libier. Pýtate sa čo takýto pes zvykne jesť? Freddy miluje mleté hovädzie mäso, pečené kura a veľmi veľa maškŕt, ktoré papá počas celého dňa.


VEĽKÁ BRITÁNIA/vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rekord

Dôležité udalosti