Američan našiel v horách poklad v hodnote milión dolárov. Ležal tam desať rokov

O náleze informoval muž, ktorý tam poklad pred viac ako desiatimi rokmi zakopal.

Desiatky rokov skrytý poklad má svojho majiteľa. Pokladnicu plnú zlata, rubínov, smaragdov a diamantov v hodnote viac ako milión dolárov, našiel v americkom pohorí Rocky Mountain muž, ktorý chcel zostať v anonymite. O náleze podľa CNN informoval na svojej stránke Forrest Fenn, ktorý tam poklad pred viac ako desiatimi rokmi zakopal.

Osemdesiatdeväťročný zberateľ umenia a starožitností Forrest Fenn sa pred rokmi rozhodol, že v pohorí zakope poklad, aby inšpiroval ľudí k objavovaniu prírody. Muž, ktorému sa podarilo truhlicu nájsť, poslal Fennovi fotku ako dôkaz. Nového majiteľa k pokladu priviedla báseň v autobiografickej knihe, ktorú napísal Fenn v roku 2010.

O nájdenie pokladu známeho ako poklad Forresta Fenna sa za tie roky snažili tisícky dobrodruhov z celého sveta, nikomu sa však nepodarilo truhlicu so vzácnymi kameňmi nájsť. Niektorí odvážlivci dokonca odišli z práce, aby sa mohli hľadaniu pokladu venovať naplno a niektorí počas dobrodružstva dokonca podľa Fenna aj zahynuli.

„Blahoželám tisícom ľudí, ktorí sa zúčastnili hľadania pokladu a dúfam, že ich budú aj naďalej priťahovať prísľuby iných objavov,“ uzavrel Fenn na svojej webovej stránke.

USA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Poklad

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.