VIDEO: Z najslávnejšieho mosta sa ozývajú čudesné zvuky. Dôvod je však veľmi prostý

Had na trampolíne.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Guardian News

Tajomný, hvízdavý zvuk sa nesie na niekoľko kilometrov ďaleko.

Pred niekoľkými dňami zarazil obyvateľov amerického San Francisca čudesný zvuk, ktorý vychádzal z ikonického a presláveného mosta Golden Gate.

Tajomný, hvízdavý zvuk sa niesol na niekoľko kilometrov ďaleko a ľudia si jeho pôvod nevedeli vysvetliť. Píše CNN.

Preto ho viacerí označili za desivý či odpudzujúci. Bol taký hlasitý, že osoby, ktoré cez most prechádzali, si vraj museli zapchať uši.

„Neviem ho presne opísať. Chvíľu to znelo ako zvonkohra, potom akoby ste fúkali do fľaše. Následne to znelo, ako keď fúkate do rozličných fliaš a každá vydávala iný tón," uviedol jeden z obyvateľov na sociálnych sieťach.

Našla sa aj časť verejnosti, ktorá sa obávala o stav konštrukcie a jej bezpečnosť. Vysvetlenie tajomných zvukov je však veľmi jednoduché. Dôvodom zvukov je nedávno vymenené zábradlie pri chodníku.

Zvislé priečky železného zábradlia sú totiž užšie než priečky na starom zábradlí. Podľa odborníkov most teraz bude čeliť silný vetrom omnoho lepšie. Cez zábradlie teraz prechádza podstatne viac prúdiaceho vzduchu.

Ako ukázalo testovanie vo veterných tuneloch na zmenšenom modele mosta, za určitých podmienok môže zábradlie podobné zvuky naozaj vydávať. V piatok vial vietor s rýchlosťou 72 až 96 kilometrov za hodinu, a most naozaj „spieval".


Zdroj: YouTube/Guardian News

SAN FRANCISCO/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme San Francisco

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.