Muž si na dražbe kúpil ojazdené auto. Po príchode domov v ňom našiel "poklad"

rekacie politikov.mp4
Zdroj: Shutterstock.com

Okamžite radšej zavolal políciu.

Keď si budete kupovať ojazdené auto, dobre si najskôr skontrolujte, čo sa skrýva v jeho útrobách. Presvedčil sa o tom istý Američan z texaského mesta Laredo, ktorý si zaobstaral vozidlo v dražbe. Keď ho priviezol domov, zostal v šoku. Píše Laredo Morning Times.

Pre vysnívané auto šiel 300 kilometrov ďaleko. Napokon v dražbe uspel a s úlovkom šiel domov. To však ešte netušil, že vo vnútri si vezie aj náklad v hodnote až 750-tisíc eur. Šlo o kokaín.

Šlo o slušnú kôpku celkovo 17 balení. Okamžite tak zavolal políciu. Vycvičený policajný pes následne odhalil rovnaký počet balíčkov v ďalšej schránke.

Zdroj: Courtesy of the Webb County Sheriff´s Office

Úrad šerifa uviedol, že 34 balení celkovo vážilo až 33 kilogramov. Toto množstvo kokaínu by na čiernom trhu stálo asi 850-tisíc dolárov, v prepočte teda 750-tisíc eur.

"Ďakujeme osobe, ktorá nás na drogy upozornila. Keby nešlo o poctivého človeka, drogy by mohli skončiť v nesprávnych rukách," povedal šerif okresu Martin Cuellar s tým, že kto nahlási podozrivú aktivitu alebo trestný čin, môže mať nárok na peňažnú odmenu.

TEXAS/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti