Nebezpečná záľuba: Mladý Angličan skáče po európskych mrakodrapoch bez istenia

fico tlacovka_tvnoviny.mp4
Zdroj: YouTube / SWNS

Najnovšie sa Adam pochválil videom, na ktorom vyliezol na 53- poschodový mrakodrap v centre Londýna.

Kým mnohým ľuďom sa hlava zatočí už pri pohľade z tretieho poschodia, on skáče po mrakodrapoch v dvestometrových výškach a svoje nebezpečné kúsky si pritom natáča. O naozaj nebezpečnej záľube devätnásťročného Adama Lockwooda z britského Wiganu píše Daily Mail.

Najnovšie sa Adam pochválil videom, na ktorom vyliezol na 53-poschodový mrakodrap Madison v Canary Wharf v centre Londýna. Krv v žilách tuhne divákom videa najmä v momente, keď sa mladík zavesí na zábradlie budovy bez akéhokoľvek istenia len holými rukami.

Adamova nebezpečná záľuba trvá už štyri roky. Za ten čas sa mu podobné kúsky podarilo predviesť na viacerých európskych mrakodrapoch. Svoje videá následne zverejňuje na youtubovom kanáli.

V auguste 2019 sa Adam zavesil na takmer 200-metrový žeriav v Paríži a natočil výhľad na rieku Seinu a Tour Alto – najvyššiu parížsku budovu.

„Robím to dosť často a už z toho ani nemávam adrenalín,“ priznal mladík, ktorý pracuje ako skladník. Sám sa nazýva „profesionálnym idiotom“ a táto záľuba ho priviedla už aj za mreže. Vo februári tohto roka ho zatkli v španielskom pobrežnom meste Benidorm, keď vyliezol na 11-poschodový obytný dom.

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lezenie

Dôležité udalosti