Dôkaz, že aj zvieratá majú dušu? Labuť zomrela od žiaľu, keď jej vajíčka rozdrvili tehlami

Útočník z Banskej Štiavnice.
Zdroj: Shutterstock / Elle1

Skupinka tínedžerov v hniezde kameňmi a tehlami rozbila nevysedené labutie vajcia.

Aj zvieratá prežívajú emócie či stres. Zdá sa, že práve žiaľ pripravil o život samicu labute v anglickom meste Bolton po tom, čo skupinka tínedžerov v hniezde kameňmi a tehlami rozbila jej nevysedené vajcia. O incidente píše DailyMail.

Aktivisti, ktorí dlhodobo monitorujú hniezda operencov, tvrdia, že za úhynom labute je práve obrovský smútok za mláďatami. Po tom, čo skupinka zrejme znudených výrastkov rozbila vajcia s nevyliahnutými mláďatami, opustil hniezdo aj labutí samec. 

Podľa aktivistu Sama Woodrowa labutí samec v tomto prípade opustil hniezdo pre stres. Následne uhynula aj samica.

Zdroj: Shutterstock / Hajakely

Odborníci z organizácie Swan Lifeline, ktorá sa stará o staré a zranené labute, tvrdia, že sú známe prípady úhynu po tom, čo jeden z partnerov opustí hniezdo. Labute totiž tvoria dlhodobé a v niektorých prípadoch aj celoživotné partnerské zväzky.

Podľa organizácie Swan Sanctuary sa v tomto ohľade labute správajú ako ľudia a pri strate partnera prežívajú rovnaké pocity smútku ako my.

Aktivisti teraz pátrajú po mladíkoch, ktorí incident spôsobili. Labute sú totiž v Anglicku od roku 1981 chránené zákonom o ochrane prírody a krajiny. Na stranu aktivistov sa už pridali aj stovky milovníkov prírody, ktorí pre vandalov žiadajú spravodlivý trest.

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk,

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vajíčka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.