Muž s nožom zabodnutým v hlave pokojne kráčal po ulici. Ľudia si ho nakrúcali na telefóny

Odvolaný šéf akciovej spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner.
Zdroj: YouTube / Giorgi Javoiani

Zakrvavený muž s nožom zapichnutým v temene hlavy pokojne odkráčal do sanitky. Podľa svedkov sa dokonca pred objektívmi predvádzal.

S kuchynským nožom zapichnutým v strede hlavy a zakrvaveným tričkom pokojne kráča do sanitky akoby sa nič nedialo. Neuveriteľný moment sa podarilo zachytiť skupinke ľudí v newyorskej štvrti Harlem, kde sa odohral krvavý incident, píše Daily Mail.

Tridsaťšesťročný muž sa dostal do potýčky, keď na ulici bránil neznámu ženu. Tú napadla skupinka štyroch mužov a jedna žena, ktorí ju chceli okradnúť. Muž sa ženy zastal, a tak ho zlodeji napadli.

Zakrvavenému mužovi privolali záchranku a svedkovia pritom stihli natočiť, ako s nožom zapichnutým v temene hlavy bez problémov odkráčal do sanitky. Podľa nich sa dokonca pred objektívmi predvádzal.

Lekári po prevezení do nemocnice v Harleme uviedli, že muž mal početné bodné rany na tele. Nôž v hlave však našťastie neprenikol hlboko do lebky. Lekári ošetrili aj napadnutú ženu.

Polícia z útoku zatiaľ nikoho neobvinila a po páchateľoch začala pátranie.

Upozorňujeme, že nasledujúce video obsahuje zábery nevhodné pre maloletých divákov a osoby s citlivou povahou:

Napätú situáciu už verejne ostro odsudzujú aj predstavitelia ozbrojených zložiek v meste New York. Tí z celej situácie spojenej s násilnými incidentami obviňujú politikov, ktorí podľa nich nesú zodpovednosť za straty na životoch.

Len za uplynulý víkend došlo v uliciach New Yorku k 28 incidentom so streľbou, pri ktorých bolo zranených 38 ľudí, z toho dvaja o život prišli.

Podobné problémy majú mestá prakticky po celých Spojených štátoch. V Chicagu došlo minulý víkend k 104 prestrelkám, pri ktorých prišlo o život 14 ľudí.

Starosta mesta New York, Bill de Blasio, sa v pondelok na tlačovej konferencii vyjadril k prudkému nárastu počtu násilností spojených so streľbou, ktoré charakterizoval ako „znepokojujúci trend“.

„Nevrátime sa k starým časom, keď v tomto meste vládlo násilie,“ povedal, pričom mieril na deväťdesiate roky, kedy bolo mesto New York známe svojou vysokou mierou kriminality.

NEW YORK/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti