Barista dostal rozprávkové prepitné. Môže za to nespokojná zákazníčka

Záber z videa.
Zdroj: Shutterstock / Olena Yakobchuk

Na stranu baristu sa postavilo veľké množstvo ľudí, ktorí sa rozhodli svoju podporu vyjadriť nielen komentármi na sociálnej sieti.

Nepríjemný zážitok vystriedalo obrovské prekvapenie. Mladý americký barista z kaviarne obľúbenej značky si na prepitnom zarobil neuveriteľný balík peňazí. Dvadsaťštyriročný Lenin Gutierrez je vďaka štedrým ľuďom bohatší o 80 000 dolárov. Predchádzala však tomu nepríjemná skúsenosť, o ktorej píše aj CNN.

Počas bežnej pracovnej smeny totiž barista zo San Diega požiadal zákazníčku, aby si nasadila ochranné rúško tak, ako to vyžadujú bezpečnostné pravidlá predajne. Žena zdvorilú výzvu baristu odmietla a začala naňho slovne útočiť.

Zákazníčka si Lenina napokon aj odfotila a jeho tvár uverejnila na sociálnej sieti. „Predstavujem vám Lenina zo Starbucksu, ktorý ma odmietol obslúžiť, pretože som nemala na sebe rúško. Nabudúce si počkám na policajtov a donesiem aj lekárske povolenie,“ napísala zákazníčka menom Amber Lynn Gilles.

Na stranu baristu sa postavilo veľké množstvo ľudí, ktorí sa rozhodli svoju podporu vyjadriť nielen komentármi na sociálnej sieti. Jeden z nich dokonca založil účet, na ktorý mohli ľudia posielať „virtuálne prepitné“ pre Gutierreza.

Matt Cowan, ktorý stojí za zbierkou, neskôr priznal, že ho konanie nespokojnej zákazníčky veľmi nahnevalo. Podľa neho bol mladý barista šikanovaný za to, že urobil správnu vec.

Pôvodný cieľ bolo vyzbierať 1000 dolárov, no o menej než týždeň neskôr sa vďaka tisícom ľudí vyzbieralo neuveriteľných 80 000 dolárov.

Dojatý Gutierrez uviedol, že časť peňazí plánuje využiť na splnenie svojho sna stať sa tanečníkom a časť chce darovať rôznym dobročinných organizáciám v San Diegu.

SAN DIEGO/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti