Rodina zachránila medveďa. V jazere plával s hlavou zaseknutou v plastovej fľaši

Záznam z nehody.
Zdroj: Facebook / Tricia Hurt

Príbeh rodiny Hurtovcov je ďalším dôkazom, že vyhadzovanie odpadkov v prírode môže vážne ohroziť zvieratá a ich prirodzené prostredie.

Rodinná rybačka sa zmenila na záchrannú akciu. Tricia Hurt, jej manžel Brian a syn Brady si vyšli na tradičnú nedeľnú rybačku na jazere Marsh-Miller vo Winsconsine, keď v ňom zbadali plávať mladého medveďa s hlavou zakliesnenou v plastovej fľaši od syrových chrumiek, píše CNN.

Rodina sa rozhodla medveďa zachrániť. „Vedeli sme, že ak niečo neurobíme, nedostane sa k brehu,“ povedala Tricia. Keď sa k zakliesnenému zvieraťu dostali na dosah, jej manžel Brian chytil plastovú fľašu a snažil sa z nej medveďa vyslobodiť.

Napokon sa mu to podarilo a zviera mohlo odplávať na druhý breh jazera. Celá akcia trvala asi päť minút. „Veľmi sme sa tešili. Urobili sme dobrý skutok. Už nikdy sa nám nič také nepodarí, ale je to dobrý pocit, že sme toho úbohého medveďa zachránili. Vidieť trpieť zviera nie je nič príjemné,“ povedala Tricia.

Rodina sa neskôr od miestnych obyvateľov, ktorí celú akciu sledovali z brehu, dozvedela, že medveď po okolí pobehoval s fľašou na hlave asi štyri dni. Hoci obyvatelia niekoľkokrát kontaktovali záchranárov, tým sa medveďa nepodarilo odchytiť.

Príbeh rodiny Hurtovcov je tak len ďalším dôkazom toho, prečo by sme nemali odhadzovať odpadky v prírode. Môžu totiž ohroziť nielen zvieratá a ich zdravie, ale aj ich prirodzené prostredie.

WISCONSIN/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.