Žena sa odfotila s tisíckami včiel na jej tehotenskom bruchu, aj keď je na ne alergická

Vizualizácia luxusného ľadoborca Olega Tiňkova.
Zdroj: Facebook - Bethany Karulak-Baker

Za fotografiami sa však ukrýva silný príbeh.

Tehotenské fotenie je už niekoľko rokov úplne bežné a priam moderné. Nielenže fotografie zachytia najkrajšie obdobie v živote ženy, ale dokážu byť priam umeleckým dielom.

Jedno tehotenské fotenie absolvovala aj Bethany Karulak-Baker z amerického Colorada. Toto tehotenstvo bolo pred verejnosťou tajené, a tak sa rozhodla prostredníctvom fotografií oznámiť svetu, že je v 37-týždni tehotenstva šťastná a spolu s dieťatkom zdravá.

Uverejnil používateľ Outlaw Apiaries Štvrtok 2. júla 2020

Zdroj: Facebook/Outlaw Apiaries

Jej fotografie sú však vskutku netradičné. Rodáčka z Texaxu pózuje na zelenej lúke s odhaleným tehotenským bruchom, ktoré je pokryté tisíckami včiel. Bethany pritom priznala, že je na bodnutie včiel alergická, píše bleck.cz.

Príbeh ukrytý za fotografiami

Bethany zverejnila fotografie na sociálnej sieti spolu s jej príbehom. Uplynulý rok totiž prekonala extrémne traumatický potrat, ktorý ju nesmierne zranil. Po ňom sa dostala do hlbokej depresie, bojovala so svojím duševným zdravím, s komunikáciou s priateľmi aj so životom samotným. Nevedela ako má pokračovať v povinnostiach matky a manželky.

Ako uvádza, o niekoľko mesiacov sa dozvedeli, že opäť čakajú dieťa. Namiesto radosti cítila zmätok a strach. Práve kvôli tomu sa s manželom rozhodli zatajiť tehotenstvo a oznámiť ho až keď budú vedieť, že je všetko v poriadku. To im finálne umožnila aj celosvetová pandémia koronavírusu, vďaka ktorej bola iba doma s rodinou.

This isn’t just a photo of a woman with honeybees on her belly. About a year ago, I suffered an extremely traumatic...

Uverejnil používateľ Bethany Karulak-Baker Štvrtok 2. júla 2020

Zdroj: Facebook/Bethany Karulak-Baker

Po udalostiach z posledných dvanásť mesiacov sa cíti ako znovuzrodená, ako motýľ a statočná a ako včely, ktoré miluje a obdivuje. „Tieto fotografie nie sú iba o žene s včelami na bruchu. Predstavujú toho omnoho viac," vraví. Dodáva, že verí, že jedného dňa sa jej deti pozrú na fotografie a uvidia toho bojovníka, ktorého v sebe má.

Fotografie boli samozrejme vyhotovené po dohode a schválení jej lekárom.

COLORADO/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Včely

Dôležité udalosti