Neuveriteľné odhodlanie. Zrušili mu let, tak sa vybral zo Škótska do Grécka na bicykli

Ilustračný záber
Zdroj: Shutterstock / maxpro

Koncom marca si Papadimitriou rezervoval tri lety domov, no pre pandémiu koronavírusu nakoniec všetky zrušili.

Ďalší neuveriteľný príbeh, ktorý priniesla pandémia. Keď dvadsaťročnému Grékovi Kleonovi Papadimitriouvi, ktorý študuje na univerzite v škótskom meste Aberdeen, zrušili let do Atén, rozhodol sa vycestovať po vlastnej linke. Vzal bicykel a vydal sa na viac ako 3500 kilometrov dlhú cestu domov, informuje CNN.

„Až teraz mi dochádza, čo sa mi vlastne podarilo,“ priznal Papadimitriou, ktorému cesta z Aberdeen do Atén trvala neuveriteľných 48 dní. „Naučil som sa o sebe toho veľa, o mojich limitoch, mojich silných a slabých stránkach. Naozaj dúfam, že moja cesta bude inšpiráciou čo i len pre jedného človeka, aby vystúpil zo svojej komfortnej zóny a vyskúšal niečo nové, niečo veľké.“

No bad dreams.

Uverejnil používateľ Kleon Papadimitriou Piatok 12. júna 2020

Koncom marca si Papadimitriou rezervoval tri lety domov, no pre pandémiu koronavírusu nakoniec všetky zrušili. Keďže nechcel zostať v Škótsku v karanténe, rozhodol sa pre riskantnú cestu. Jeho rodina spočiatku neverila, že to myslí vážne, nakoniec však s cestou súhlasili pod jednou podmienkou. Mladík sa musel prihlásiť do mobilnej aplikácie, pomocou ktorej jeho blízki mohli sledovať, kde sa práve nachádza.

Vyzbrojený plechovkami rybičiek, arašidovým maslom, chlebom, spacákom a stanom, sa Kleon vydal na cestu domov 10. mája.

Podľa vlastných slov prešiel každý deň 56 až 120 kilometrov. Jeho cesta viedla cez Anglicko, Holandsko, Nemecko, Rakúsko a Taliansko, kde nastúpil na loď, ktorá ho dopravila do gréckeho prístavu Patras. Odtiaľ sa dostal do Atén na svojom bicykli.

Väčšinu času prespával Kleon na lúkach a v lesoch, niekedy mu jeho európski priatelia poskytli prenocovanie a sprchu. Každý večer si zaznamenával cestu a spisoval, ako sa mu darí. Pravidelne sa však musel hlásiť rodine a priateľom.

zoomies

Uverejnil používateľ Kleon Papadimitriou Pondelok 3. júna 2019

Domov sa dostal 27. júna, kde ho privítala nielen rodina a priatelia, ale aj desiatky nadšených fanúšikov, ktorí Kleonovu cestu Európou podrobne sledovali. „Bolo to veľmi emotívne najmä pre mojich rodičov. V minulosti boli veľkými dobrodruhmi a toto bolo akoby som kráčal v ich šľapajách,“ uviedol študent.

Momentálne je Kleon v Grécku, kde si našiel letnú brigádu. Na svoje dobrodružstvo stále spomína a je na seba hrdý. „Myslím, že som ako človek vyrástol, dnes si viac verím a verím aj svojim schopnostiam,“ uzavrel Kleon.

GRÉCKO/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.