Lekárom sa podarilo oddeliť siamské dvojičky. Operácie sa zúčastnil 100-členný tím

Lekárom sa podarilo úspešne oddeliť siamské dvojičky
Zdroj: YouTube/viral world

Dievčatá však čaká ešte niekoľko zákrokov vrátane plastickej operácie.

Ďalší príbeh siamských dvojičiek so šťastným koncom. Vietnamským lekárom sa podarilo úspešne oddeliť 13-mesačné sestry Truc Nhi a Dieu Nhi po dvanásť hodín trvajúcej operácii, ktorej sa zúčastnil stočlenný tím, informuje Mirror.

Dvojičky, ktoré sa narodili v tridsiatom treťom týždni tehotenstva cisárskym rezom, boli zrastené panvou. Náročnú operáciu podstúpili v detskej nemocnici City Children's Hospital v Hočiminovom meste vo Vietname.

„Nateraz môžeme považovať operáciu za úspešnú. Je to však len prvý úspešný krok,“ uviedol riaditeľ nemocnice Truong Quang Dinh. Kľúčovým podľa neho bude samotný proces rekonvalescencie a pre nemocnicu predstavuje veľkú výzvu.

Dievčatá však čaká ešte niekoľko zákrokov vrátane plastickej operácie.

Zdroj: YouTube/viral world

Prípravy na operáciu dvojičiek sa začali, keď sa narodili. Lekári sledovali ich zdravotný stav od narodenia, aby boli schopní určiť, či pre nich nebude operácia rizikom.

„Šance na to, že sa úplne uzdravia, sú veľmi pozitívne vďaka moderným chirurgickým technikám a zariadeniam,“ uviedol vedúci chirurgického tímu Tran Dong A, ktorému sa podarilo úspešne oddeliť dvojičky – chlapcov z Vietnamu už v roku 1988.

Zdroj: YouTube/viral world

VIETNAM/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.