Rodinná prechádzka sa zmenila na peklo. Dieťa spadlo do 30-metrového vodopádu

Majk Spirit
Zdroj: Shutterstock / yackers1

Podľa hovorcu záchrannej služby je vodopád miestom niekoľkých smrteľných úrazov.

Rodinný výlet sa takmer skončil tragédiou. Počas prechádzky v lese v severozápadnom Walese spadlo do viac ako 30 metrov hlbokého strmého vodopádu dieťa. Podľa svedkov sa zhodou okolností v blízkosti vodopádu nachádzal aj člen miestnej záchrannej služby, píše Mirror.

Záchranár zalarmoval svoj tím, ktorý zasahoval pri inom incidente neďaleko miesta nešťastia. Medzitým duchaprítomne skočil do jazera pod vodopádom, z ktorého sa mu dieťa podarilo vytiahnuť ešte pred príchodom pohotovostnej záchrannej služby.

Hovorca záchranárov uviedol, že dieťa, ktoré sa pošmyklo a spadlo do vodopádu, sa snažili zachrániť viacerí ľudia. Nakoniec sa to podarilo práve záchranárovi, ktorý dieťa vytiahol na breh, kde mu spolu so svedkami nešťastia poskytli prvú pomoc ešte pred príchodom pohotovostnej služby.

Tí po príchode ošetrili nielen dieťa, ale aj jeho záchrancu a ostatných ľudí, ktorí sa ho snažili z vody vytiahnuť. Dieťa bolo následne prevezené do nemocnice. Jeho súčasný stav však nie je známy.

Hoci bol záchranár špeciálne vyškolený na prácu v ľadovej vode, privolaní lekári museli poskytnúť pomoc aj jemu, keďže v studenej vode vodopádu prekonal šok a bol vyčerpaný.

Podľa hovorcu záchrannej služby je vodopád miestom niekoľkých smrteľných úrazov. Ľudí preto vyzývajú, aby pri jeho návšteve zvýšili bezpečnosť a vyhýbali sa plávaniu v jazere pod ním.

WALES/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.