Výnimočné zásnuby. Muž pokľakol vo chvíli, ktorá sa opakuje raz za 6800 rokov

Martin Dejdar
Zdroj: YouTube / CBS Boston

John chcel svoju priateľku Ericu Pendrak požiadať o ruku už skôr, no plány mu prekazila pandémia.

Zásnuby sú udalosť, ktorú si chce väčšina párov pamätať navždy. V prípade zaľúbencov z New Yorku bolo však požiadanie o ruku ešte o niečo výnimočnejšie. Najbližšie sa totiž podobné zásnuby budú môcť odohrať až približne o 6800 rokov, píše CNN .

Američan John Nicotera sa totiž rozhodol pokľaknúť pod nočným nebom presne v čase, keď okolo Zeme obiehala kométa Neowise , ktorú na oblohe vidieť približne raz za 6800 rokov.

John chcel svoju priateľku Ericu Pendrak požiadať o ruku už skôr, no plány mu prekazila pandémia koronavírusu. Do svojho druhého pokusu sa preto rozhodol zakomponovať aj vesmírne divadlo. „Povedal som si, že toto musia byť naše zásnuby. V našom živote už také niečo nezažijeme a nezažije to ani ďalších päť generácii,“ uviedol John.

Svoju priateľku preto pozval na romantické pozorovanie kométy. Keďže si však zabudol ďalekohľad, zavolal svojmu kamarátovi – fotografovi Timovi Leachovi, či mu nejaký nemôže požičať. Nanešťastie však ďalekohľad nemal, a tak sa ponúkol, že príde so svojím fotoaparátom.

John potom kamarátovi prezradil svoj plán a obaja dospeli k nápadu, že Tim zveční zásnuby zaľúbencov na fotkách. „Všetky hviezdy boli vonku... bolo to príliš špeciálne, aby som to prepásol,“ povedal John.

Potom John pred svojou priateľkou pokľakol a aby mohol Tim zvečniť magický moment, pár musel zostať nehybne stáť niekoľko sekúnd. „Tim pre nás zastavil čas, aby sme si mohli tento moment užívať navždy,“ dodal John.

• 7/18/2020 • “I’ve loved you three summers now, honey, but I want em all” - Taylor Swift We are ENGAGED!!!!

Podobný nápad však dostal aj Brian Thompson zo Severnej Karolíny, ktorý plánoval pod hviezdnym nebom požiadať o ruku svoju priateľku Hannu Allen. „Brian zbožňuje fotografie... miluje fotiť hviezdy a astrológiu,“ prezradila dnes už zasnúbená Hana pre CNN.

„Nastavil svetlo na mňa, aby nás bolo na fotke vidieť a aby som ja nič nevidela. Potom sa zrazu z ničoho nič objavil a kľačal na kolene pýtajúc sa ma, či si ho vezmem,“ opísala romantický moment Hanna.

Podľa vlastných slov nemala tušenia, že sa ju Brian chystá požiadať o ruku a zároveň bola taká nadšená, že jej nevadilo ani to, že mala na sebe tepláky. „Všetci jeho priatelia sú naňho nahnevaní, pretože latku nastavil vysoko. Kto iný by žiadal o ruku s kométou nad hlavou?!,“ dodala žartovne Hanna.

USA/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kométa

Dôležité udalosti