VIDEO: Zverejnili doteraz najostrejšie snímky z iného sveta. Takto vyzerá Mars v rozlíšení 4K

koalicia tlacovka_tvnoviny.mp4
Zdroj: reprofoto: YouTube/ ElderFox Documentaries

Ide o mozaiku stoviek snímok.

Mars vo svojej plnej kráse. YouTube kanál Britain's ElderFox Documentaries zverejnil video s doteraz najostrejšími panoramatickými snímkami z povrchu Červenej planéty. Fotografie, ktoré urobili robotické vozidlá NASA Spirit, Opportunity a Curiosity, sú renderované v rozlíšení 4K. Ide o mozaiku stoviek snímok, ktorá vytvára ilúziu otáčajúcej sa kamery.

Na záberoch môžeme vidieť najznámejšie lokácie ako "Cape Verde", "Santa Maria Crater," "Burns Cliff" and "Marathon Valley Entrance".

Marťanské nebo, ktoré je v skutočnosti červenkasté a hmlisté, má na snímkach vo videu odlišné farby v škále - od žltej po modrú. Je to spôsobené tým, že NASA zábery kolorovala, aby uľahčila geológom lepšie vidieť formácie skál, ktoré na reálnych snímkach splývali s pozadím.

Jedinou funkčnou robotickou sondou na Marse je v súčasnosti rover Curiosity, ktorý by mal v budúcom roku dostať nového „spoločníka" rover Perseverance. Jeho súčasťou bude aj dron Ingenuity, ktorý bude slúžiť ako prieskumník a pomôže pri plánovaní najvýhodnejšej trasy pre samotný rover.


MARS/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mars

Dôležité udalosti