Hrdinskí policajti zachránili topiace sa dieťa. Všetko zachytila kamera

Polícia rieši požiar luxusných áut.
Zdroj: Pensacola Facebook / WEAR ABC 3 News

Lekári uviedli, že keby policajti prišli na miesto o niečo neskôr, dievčatko by dnes už zrejme nežilo.

Duchaprítomný zásah dvojice policajtov zachránil detský život. Muži zákona v americkom štáte Florida zasahovali pri záchrane trojročného dievčatka, ktoré sa topilo v bazéne jej starých rodičov. Celú akciu zachytila kamera umiestnená na uniforme jedného z policajtov, píše Mirror.

Policajti Robert Lindblom a Kyle Skipper v meste Pensacola zasahovali pri inom incidente, keď dostali hlásenie o topiacom sa dieťati neďaleko ich zásahu. Okamžite vyrazili na miesto, kde našli dievčatko v bazéne tvárou nadol. Dieťa bolo modré, nedýchalo a nemalo pulz, a tak policajti okamžite začali s oživovaním.

„Prevrátil som ju cez ruku a niekoľkokrát som jej udrel po chrbte, aby som dostal z jej pľúc vodu a spriechodnil tak dýchacie cesty,“ vysvetlil policajt Skipper.

Jeho kolega sa však obával najhoršieho. „Aby som bol úprimný, keď som videl jej fialovo-modrú pokožku, moja prvá myšlienka bola, že ju nedokážeme zachrániť,“ priznal Lindblom. „Keď sa nadýchla, pomyslel som si, že je to zázrak,“ dodal.

Dievčatko bolo okamžite prevezené do nemocnice. Lekári uviedli, že keby policajti prišli na miesto o niečo neskôr, dnes by už zrejme nežila.

Obaja policajti sú otcami a priznali, že počas zásahu mysleli práve na svoje deti. „Či už to bol osud, boží zásah alebo len šťastie, som rád, že sme tam boli,“ dodal Lindblom. Ako k nešťastiu došlo, nie je jasné.

Upozornenie: Video obsahuje zábery nevhodné pre maloletého diváka a osoby s citlivou povahou:

Pensacola Police officers help save life of 3-year-old found floating in pool

CHILD RESCUED: Body cam footage from the Pensacola Police Department shows two officers rushing to save an unresponsive 3-year-old. Renee Beninate spoke with them about the experience they say, was a miracle. bit.ly/2CKgs56 DISCLAIMER: The following video may be sensitive to some viewers.

Uverejnil používateľ WEAR ABC 3 News, Pensacola Pondelok 27. júla 2020

FLORIDA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti