Parašutista si svoj prvý zoskok predstavoval inak. Počas pádu stratil nohu

040608_Matky_a_dcery_4__6_08_P30_dnes_21_25__12___VOYO.mp4
Zdroj: Facebook/Joseph Marszalkowski

Do pátrania sa zapojili stovky ľudí.

Chris Marckres sa práve chystal na pristátie po svojom vôbec prvom zoskoku padákom, keď si odrazu uvedomil, že mu niečo chýba. Píše CNN.

Chris, ktorý pre cukrovku prišiel o obe nohy, zistil, že mu pravá protetická noha spadla počas zoskoku vo výške troch kilometrov v blízkosti amerického West Addison v štáte Vermont.

Dva mesiace stará noha ho stála 20-tisíc dolárov (asi 17-tisíc eur) a neveril, že by mu ju poisťovňa v prípade straty preplatila.

Namiesto toho by musel byť odkázaný na invalidný vozík, čo by bolo pre neho náročné, nakoľko trikrát do týždňa musí chodiť na dialýzu.

Christovi (47) nezostávalo nič iné, než sa obrátiť na verejnosť. Prostredníctvom Facebooku dal výzvu, aby sa ľudia poobzerali po jeho nohe.

Hoci nedúfal, už nasledujúci deň sa mu ozval farmár Joseph Marszalkowski. Do pátrania sa spolu s ním pustili stovky ľudí. Niektorí sa vydali hľadať na štvorkolkách, iní pešo.

Farmár napokon nohu na sójovom poli s rozlohou 110 hektárov našiel vďaka dronu a následne prechádzaniu cez pole. Keď už sklamaný šiel domov, počas šera zbadal v tráve niečo šedé. Bola to hľadaná noha.

Joseph poslal majiteľovi fotku a dohodli sa, že sa v pondelok, dva dni po stratení stretnú a nohu si odovzdajú. Šťastný majiteľ trval na tom, že ho odmení, ale to farmár odmietol. Napokon si ju musel vziať.

Napokon našli kompromis. Dohodli sa, že Joseph zaplatí zoskok, ktorý si spolu s Chrisom na jeseň spolu skúsia.

VERMONT/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti