Dočasná turistická atrakcia na Filipínach: Vyschnutá priehrada odhalila 300 rokov staré mesto

Tí poverčivejší z miestnych obyvateľov veria, že vystúpenie mesta nad hladinu je „znamením zhora".

Filipínske mesto, ktoré polstoročie ležalo zatopené na dne priehrady, opäť vystúpilo na povrch. Môže za to sucho, ktoré sužuje celú juhovýchodnú Áziu. Mesto Pantabangan, ktoré v provincii Neuva ecija založili pred 300 rokmi, v roku 1970 muselo ustúpiť výstavbe obrovskej priehrady na rieke Pampanga.

Pantabangan sa okamžite stal turistickou atrakciou a prilákal aj bývalých obyvateľov. Zaujímavý je aj pre katolícku cirkev, ktorá plánuje usporiadať omšu v tom, čo zostalo z augustiniánskeho kláštora. Píše o tom portál stuff.co.nz.

Tí poverčivejší z miestnych obyvateľov veria, že vystúpenie mesta nad hladinu je „znamením zhora", ktoré má ľuďom dodať nádej v časoch pandémie koronavírusu. Filipíny sú totiž jednou z najviac zasiahnutých krajín v Ázii.

„Som šťastný, že môžem opäť navštíviť miesto, kde som sa narodil a vyrastal a zaspomínať si na to, ako sa tu žilo," uviedol navrátilec Alexander Augustin pre agentúru AP.

Aj Joergen Cruz Mandilag, amatérsky fotograf a kameraman priehradu pomenovanú po meste Pantabangan dobre pozná. Často sa tam chodil kochať západmi a východmi slnka. „Keď mi miestni povedali, že sa objavilo mesto, neváhal som a hneď som sem prišiel. Vidieť niečo také už zrejme veľmi dlhú dobu nebude možné," vysvetlil.

 

MANILA/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mesto

Dôležité udalosti