V Indonézii chytili krokodíla, ktorému pripisovali veľa obetí. Keď ho zabili, zostali zaskočení

XXTWVSLGPMKX-high_1080p.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Miestna organizácia na ochranu prírody chcela veľkého plaza premiestniť na iné miesto, dedinčania to však nedovolili a tvrdili, že by na seba privolali nešťastie.

Dedinčania z indonézskych ostrovov Banga Belitung chytili a zabili obrovského krokodíla, ktorého považovali za démona. Predátorovi s dĺžkou takmer 4,5 metra a vekom 50 rokov pripisovali mnoho obetí. Chytili ho do sietí s ostrými čepeľami, ktoré nastražili v rieke Kayubesi. Píše o tom portál Daily Mail.

Poltonové monštrum dva dni držali v zajatí, nakoniec zomrelo na vyčerpanie. Na miesto, kde ho chceli pochovať, ho museli odviezť buldozérom. Poverčiví dedinčania, ktorí verili, že zviera je posadnuté démonom, pre istotu krokodílovi odrezali hlavu. Báli sa, že keby tak neurobili, duch predátora sa vráti a bude ich strašiť.

Zamestnanci Strediska ochrany prírody Bangka Belitung pri obhliadke tela plaza na svoje veľké prekvapenie zistili, že nemá zuby. Niektorí dedinčania napriek tomu tvrdili, že krokodíla spoznali a v minulosti na nich vraj zaútočil.

Miestna organizácia na ochranu prírody chcela veľkého plaza premiestniť na iné miesto, dedinčania to však nedovolili a tvrdili, že by tak na seba privolali nešťastie. Aj preto pochovali hlavu a telo krokodíla zvlášť.


JAKARTA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Indonézia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.