Škôlka s najprísnejšími opatreniami proti koronavírusu. Deti sa hrajú v plastových boxoch

Médiá obleteli zábery z thajskej škôlky, kde sa deti hrajú a učia uzavreté v provizórnych priehľadných plastových boxoch, ktoré ich chránia pred hromadným združovaním sa.

Školy a škôlky aj napriek pandémii znovu otvorili, no platia v nich snáď najprísnejšie bezpečnostné pravidlá. V Thajsku vymysleli plán, akým deti budú môcť aj naďalej pokračovať v dochádzke a pritom zostanú chránení pred šíriacim sa koronavírusom, píše Daily Mail.

Médiá obleteli zábery z thajskej škôlky Wat Khlong Toey School v Bangkoku, kde sa deti hrajú a učia uzavreté v provizórnych priehľadných plastových boxoch, ktoré ich chránia pred hromadným združovaním sa.


Povolenie na opätovné otvorenie dostali školy v Thajsku len začiatkom júla. Zároveň s nimi však dostali prísne pokyny na zamedzenie sociálneho kontaktu. V jednej triede napríklad nesmie byť viac ako 20 až 25 žiakov a lavice a všetky pomôcky sa dezinfikujú v pravidelných intervaloch niekoľkokrát denne.

Deti pri vstupe do školy dostanú od učiteľov nové rúška, ktoré musia mať na sebe po celý deň. V niektorých prípadoch musia k rúškam nosiť aj špeciálne štíty.

V triedach a aj mimo tried sú nainštalované umývadlá a dávkovače mydla. V triedach sú navyše nainštalované obrazovky tak, aby mali deti dobrý výhľad a nemuseli sa tak vystavovať blízkemu kontaktu. Pri vstupoch do školy sú nainštalované snímače teploty, ktoré automaticky odosielajú rodičom informáciu o zdravotnom stave ich dieťaťa. Obedové priestory sú špeciálne upravené tak, aby nedochádzalo k priamemu stretu a dotyku žiakov.

Takmer 5000 študentov muselo navyše pred opätovným otvorením školy absolvovať pätnásťdňovú povinnú karanténu.

Zdroj: YouTube / Newstoday.

Na zabezpečení prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení pracovali zamestnanci od marca, kedy pre šíriacu sa pandémiu v Thajsku uzavreli školy. Vďaka nim mohli po mesiaci od otvorenia konštatovať, že nezaznamenali žiaden nový prípad nakazenia koronavírusom.

Prísne pravidlá si pochvaľujú nielen žiaci, ale aj ich rodičia, ktorí sa tak nemusia obávať o zdravie ich detí. V Thajsku doposiaľ evidujú 3 356 prípadov nákazy a na ochorenie COVID-19 zomrelo 58 ľudí.

BANGKOK/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme škôlka

Dôležité udalosti