Opustené medvieďatá takmer zomreli od hladu. Dnes sa majú k svetu a našli im nový domov

Na človeka si veľmi zvykli.

Našli sa dve opustené medvieďatá. Ochranári z národného parku v Nízkych Tatrách ich počuli v ťažobnom pásme plakať. Zrejme práve pre ťažbu medvedica opustila brloh.

Keď ochranári medvieďatá našli, boli už niekoľko dní samé v brlohu hladné, dehydrované a podchladené. Samé by to neprežili, a tak ich previezli do záchrannej stanice v Zázrivej. Máša a Filip sa okamžite stali stredobodom pozornosti.

Keď prišli, mali 1,5 kila. Boli to len také klbká, ktoré sa prevaľovali z jednej strany na druhú. Neboli nejak extra aktívne.

Pomohli im výživové infúzie na klinike v Martine a kozie mlieko, ktorým ich cez fľašu následne kŕmili v záchrannej stanici. Tým, že boli dlho bez materského mlieka, nedokázali zo začiatku udržať v sebe dlho potravu.

Postupne začali priberať. Keď nabrali silu, pustili ich do voliéry s králikom. Keď sa už začali hrať a byť zvedavé, odhalili aj svoje povahy.

Po štyroch týždňoch a desiatich dňoch prišlo vážne rozhodnutie. Medvieďatám našiel správca s ošetrovateľmi nový domov.

Podľa správcu stanice aj ošetrovateľky, keby bola najmenšia možnosť vrátiť ich naspäť do prírody, urobili by tak. Keďže boli ale odmalička kojené fľašou z ľudskej ruky, silno sa na človeka naviazali.


ZILINA/TV Markíza

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti