Matka dvoch detí urobila vodičák až na 17. pokus

Odvahu jej dodali až prázdne cesty cez koronakrízu.

Niekomu sa to podarí na prvý pokus, niekto na to potrebuje roky. Reč nie je o otehotnení, ale o novom vodičskom preukaze . Britka Blessing Platinum-Williams potrebovala na jeho získanie 17 pokusov, po dvanástich rokoch sa jej to konečne podarilo. 

Prvýkrát zlyhala v roku 2008. Potom skúšala ešte šťastie pätnásťkrát v autoškolách vo Wisbechu, Portsmouthu, Chichester, Barnetu, Chingfordu a Woodgreenu, ale márne.

„Skúšala som to na toľkých rôznych miestach, pretože mi povedali, že sú tam dobrí inštruktori. Snažila som sa nájsť miesta, ktoré vraj mali väčšiu úspešnosť absolventov. Je to síce smiešne, ale bola som naozaj zúfalá. Dúfam, že môžem inšpirovať ostatných ľudí, aby sa nevzdávali," vysvetľuje Blessing.

Zdroj: Instagram/blessingplatinum

Pokus mladej Britky získať vodičské oprávnenie vyšiel až 31. júla. Skúšobnú jazdu vo Watforde zvládla, a keď držala vytúžený preukaz, od šťastia sa rozplakala. „Bolo to veľmi náročné a celé tie roky stresujúce," priznáva Blessing s úľavou. Pre Daily Mail povedala, že sa stále musí uisťovať, aby jazdila opatrne a neprišla oň.

Pomohla jej Biblia a dobrý inštruktor

Neúspešné pokusy ovplyvnili aj ďalšiu stránku jej života. „Mala som pocit, že vo všetkom zlyhávam a nemôžem s tým nič urobiť. Niekedy som ležala v posteli a plakala," spomína si čerstvá vodička na toto obdobie.

K úspechu jej vraj pomohla Biblia a šikovný inštruktor, ktorý podľa nej výrazne predčil predchádzajúcich. V čase pandémie koronavírusu , keď boli ulice prázdnejšie, s ním absolvovala veľa cvičných jázd. Nebola pripravená na to, aby vyšla sama na cestu, ale intenzívny tréning jej tentoraz pomohol.

With my babies #melanin #melaninbaby #melaninpopping

Uverejnil používateľ Blessing Platinum-Williams   Sobota 2. marca 2019

Zdroj: Facebook/Blessing Platinum-Williams

„Okamžite zistil, že vôbec neviem šoférovať. Bola som nervózna, vydesená z kruhových objazdov a veľmi som reagovala na ostatných vodičov. Inštruktor mal presne stanovený postup a kroky, ktoré som musela zvládnuť," rozpráva novopečená vodička Blessing.


Zdroj: Twitter/Triangel News

Počas pätnástich lekcií najazdila 30 hodín a na záverečných skúškach po dlhých rokoch uspela. Denník Daily Mail zverejnil zábery, na ktorých plače dojatím. "Nie je to sen, je to realita," hovorí roztraseným hlasom, keď drží vodičák prvýkrát v ruke. Zároveň to s manželom aj deťmi poriadne oslávila, piše portál nova.cz .


LONDÝN/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vodičský preukaz

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.