U zubára nikdy nebol. Zuby si trhá sám stavbárskymi kliešťami

Ema zostala sama
https://videoarchiv.markiza.sk/video/sestricky/bonus/6502-sestricky-ema-po-vsetkom-skoncila-sama Zdroj: YouTube / Dogtooth Media

Muž priznáva, že kedykoľvek ho bolí zub, požiada svojho kolegu o asistenciu pri trhaní a používa pri tom výlučne stavbárske kliešte. Nekonvenčné zubárske zákroky si pritom rád nakrúca.

Má päťdesiatosem rokov a ešte nikdy nebol u zubára. Stavbár Phil Bailey z Castlefordu v grófstve West Yorkshire si staroslivosť o svoj chrup zabezpečuje sám a keď potrebuje vytrhnúť zub, jednoducho to spraví pomocou stavbárskych kliešťov, píše The Sun.

Muž priznáva, že kedykoľvek ho bolí zub, požiada svojho kolegu o asistenciu pri trhaní a používa pri tom výlučne stavbárske kliešte. Nekonvenčné zubárske zákroky si pritom rád nakrúca.

„Problémy so zubami už ani nemávam, pretože mi ich už veľa nezostalo,“ tvrdí so smiechom vdovec.

Phil svoje vyhýbanie sa zubárom vysvetľuje tým, že má posunutý prah bolesti, a tak zväčša problémy so zubami nevníma. Ďalším dôvodom, prečo nikdy nebol u zubára, je ten, že nechcel vymeškávať dni v práci, aby o ňu neprišiel, alebo aby neprišiel o príjem.

Svojho vlastného zubára Phil nikdy nemal. Podľa vlastných slov totiž pracuje dlhé roky na stavbách diaľnic po celej krajine, kvôli čomu sa aj často presúval, a tak sa u žiadneho nikdy nezaregistroval.

Samotné trhanie kliešťami ho vraj bolí, no snaží sa to nevnímať tragicky. Radšej vydrží chvíľu prudkej bolesti ako dlhé dni sa trápiť s pokazeným zubom. „Beriem to ako keď chce malému dieťaťu mama vytrhnúť kývajúci sa zub. Snažíte sa ju zastaviť, ale keď to najmenej čakáte, jednoducho ho vytrhne a je po všetkom,“ uzavrel Phil.

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zuby

Dôležité udalosti