Z bezdomovca multimilionár. Neuveríte, čo mu pomohlo dostať sa z ulice

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Instagram/ryanjosephhart

Dnes je z Londýnčana multimilionár s niekoľkými svetovými rekordami na konte.

Keď mal osemnásť rokov, s rodinou sa pre nezhody s majiteľom bytu, ktorý mali prenajatý, museli vysťahovať. Zo dňa na deň sa stal bezdomovcom, bojoval s depresiami a nemal čo jesť. Dnes je z Londýnčana Ryana Harta multimilionár s niekoľkými svetovými rekordami na konte, píše CNN.

V prekonaní problémov mu pomohli obyčajné videohry. S tými začal ako desaťročný. V pätnástich zažil prvý veľký turnaj a o dva roky neskôr vyhral svoj prvý národný titul.

Zdroj: Instagram/ryanjosephhart

Keď začala mať rodina neskôr problémy, Ryan upadol do depresii. Sám tvrdí, že práve videohry mu pomohli uniknúť od zlých myšlienok a vďaka nim sa cítil byť súčasťou komunity. „Bol to môj domov, moja svätyňa, miesto, kde som mohol zabudnúť na problémy a na ničom inom nezáležalo,“ tvrdí.

V roku 1998 sa Ryan dostal na medzinárodný turnaj v Japonsku, kde vyhral svoj prvý svetový titul. Ten moment zmenil celý jeho život. Vďaka výhre precestoval takmer celý svet a vyhral viac ako 400 podujatí. Získal si tisícky fanúšikov a začal zarábať peniaze.

Zdroj: Instagram/ryanjosephhart

V nasledujúcom období trénoval osem hodín denne päť až šesť dní v týždni. Ryan si uvedomuje, že ľudia to môžu vnímať ako posadnutosť, no preňho je to jednoducho práca. „Je dôležité vedieť, kedy je čas ísť na čerstvý vzduch. Problémom sa to stáva, až keď sa hranie stane posadnutosťou a ovplyvňuje iné stránky života,“ vysvetľuje.

Ryan verí, že mu videohry zmenili život. Vďaka nim spoznal množstvo ľudí, precestoval svet, pomohol svojej rodine dostať sa z ulice a našiel zmysel svojho života.

Dnes má 38 rokov a za uplynulých dvadsať rokov sa mu podarilo dostať sa medzi svetovú špičku hráčov videohier. Na konte má dokonca aj niekoľko rekordov v Guinessovej knihe.

Zdroj: Instagram/ryanjosephhart

LONDÝN/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počítačové hry

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.