Muža zasiahol blesk. Pred smrťou ho zrejme zachránili obyčajné crocsy

Calova manželka ukazuje, ako jej manžel pri zásahu bleskom stál
Zdroj: CTV News

Rana muža odhodila do vzdialenosti troch metrov, pričom mu z nôh odleteli topánky.

Život mu zachránila obľúbená obuv. Cala Misenera z Britskej Kolumbie zasiahol počas búrky blesk. Úder len zázrakom prežil a dnes verí, že to boli práve gumené crocsy, ktoré mu zachránili život, píše CTV News.

V jednu augustovú noc zobudila Cala Misenera, ktorý býva na kanadskom ostrove Bowen Island, silná búrka. Keďže si spomenul, že nechal otvorené okno na svojom aute, rozhodol sa ísť ho zavrieť. Vybehol von, oblečený len v pyžame a na nohách mal obuté crocsy.

„Natiahol som sa, aby som dočiahol na zapaľovanie a keď sa mi to podarilo, bum!“ opísal pre CTV News. „Bez akéhokoľvek varovania udrel blesk a zahrmelo v rovnaký moment.“

Podľa jeho vlastných slov blesk udrel buď do nákladiaka alebo priamo doňho. Jednou nohou bol totiž opretý o vozidlo a druhou stál na zemi. „Videl som, ako spodok auta a zem osvetlila jasná oranžová farba.“


Rana muža odhodila do vzdialenosti troch metrov, pričom mu z nôh odleteli topánky. Vystrašený muž začal v bolesti kričať, čo zobudilo aj jeho manželku.

„Kričal od bolesti a dychčal. Okamžite upadol do šoku,“ opísala Jane moment, keď našla svojho manžela. Podľa jej slov nedokázal vstať, a tak sa ho pokúsila preniesť do spálne. Tam mu na popálené nohy priložila balíčky ľadu.

Privolaná záchranka päťdesiatročnému mužovi skontrolovala životné funkcie a poslala ho do nemocnice. Keďže sa však cítil dobre, odmietol to.

Pár verí, že je to práve obľúbená gumená obuv, ktorá zabránila tomu najhoršiemu. „Verím, že mi tie topánky zachránili život. Prinajmenšom zmiernili následky. Škoda mohla byť oveľa horšia,“ uzavrel muž.

Zdroj: CTV News

KANADA/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Blesk

Dôležité udalosti