V Tel Avive "pršala" marihuana. Pár balíčkov s drogou sa ušlo aj policajtom

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reuters

Skupina Green Drone oznámila, že akcia je oslavou nového spôsobu doručovania marihuany.

Bezpilotné lietadlo vo štvrtok zhodilo na Rabinovo námestie v Tel Avive niekoľko stoviek balíčkov s marihuanou. Postarala sa o to aktivistická skupina Green Drone, ktorá v Izraeli presadzuje legalizáciu tejto drogy pre osobné použitie. Dvoch mužov, ktorý dron ovládali, zadržala polícia. Informoval o tom portál Jerusalem Post.

„Prišiel čas, drahí bratia. Je to vták, je to lietadlo? Nie, je to Green Drone, ktorý vám posiela z neba zadarmo marihuanu," uviedla skupina na sociálnej sieti Telegram.

Polícia mala podozrenie, že balíčky obsahujú „nebezpečnú drogu" a niekoľko z nich sa jej podarilo vyzbierať. Na mieste vznikla panika a desiatky ľudí sa napriek hustej premávke rozbehli na miesto s cieľom uchmatnúť čo najviac vrecúšok.

Skupina Green Drone oznámila, že akcia je oslavou nového spôsobu doručovania marihuany, ktorý nazvali „marihuanový dážď" V Izraeli je momentálne dovolené používanie marihuany len na lekárske účely. Rekreačné užívanie je nelegálne, ale ako uvádza agentúra Reuters, je v krajine tolerované.

 

TEL AVIV/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Aktivisti

Dôležité udalosti