VIDEO: More vyplavilo na pobrežie záhadného tvora. Nálezca mohol byť bohatší o slušnú sumu

Muž si spočiatku myslel, že to, čo videl, je obrovský kus dreva.

Martyn Green bol s rodinou na dovolenke na severozápadnom pobreží Veľkej Británie. Keď sa šli prejsť na pláž, nestačili sa čudovať. Voda totiž vyplavila divné čudo vyzerajúce ako z inej galaxie. Píše The Scottish Sun .

Muž si spočiatku myslel, že to, čo videl na pobreží pri meste Caernarfon, je obrovský kus dreva. Keď podišiel bližšie, zbadal, že na tomto „dreve" sú tisíce živých tvorov s chápadlami.

V skutočnosti ide o kôrovce s latinským názvom Pedunculata, podobnými ku krabom či homárom. Na záberoch vidno, ako vchádzajú do svojich ulít a naspäť.

Navzdory svojmu hrozivo vyzerajúcemu vzhľadu sa tieto morské tvory, najmä na Pyrenejskom polostrove, považujú za delikatesu.

„Zistili sme, že sú jednými z najdrahších morských tvorov, ktoré sa dajú kúpiť. Jeden takýto kus možno predať aj za 25 libier (asi 28 eur), odhadujem, že ich tam bolo aj dvetisíc," povedal Martyn, ktorý tak mohol byť bohatší o veľmi slušnú sumu.

Know how you all love things weird and wonderful. This gooseneck barnacle covered log washed up on a Welsh beach yesterday. So rare. Mesmerising to watch. Gemma Green

Uverejnil používateľ Martyn Green Nedeľa 6. septembra 2020

Zdroj: Facebook/Martyn Green

CAERNARFON/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme živočích

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.