Letecká spoločnosť ponúkla cestujúcim letenky „nikam“. Vypredali sa do 10 minút

Podľa spoločnosti ide o dôkaz, ako veľmi ľudia túžia po opätovnom otvorení hraníc a spustení leteckej dopravy.

Pandémia koronavírusu nabúrala mnohým dobrodruhom po celom svete cestovateľské plány. Keď sa prísne opatrenia trochu uvoľnili, letecká spoločnosť Qantas prišla s nápadom, ako opäť dopriať svojim klientom radosť z lietania bez toho, aby sa museli vystaviť riziku z nakazenia či karanténnym opatreniam v cudzej krajine, píše CNN.

Austrálsky dopravca sa rozhodol ponúknuť zákazníkom vyhliadkové lety „nikam“. Cieľom nie je prepraviť cestujúcich do exotickej destinácie, ale dopriať im radosť z lietania. Spoločnosť spustila predaj akýchsi vyhliadkových letov ponad Austráliu, ktoré sa vypredali doslova v priebehu desiatich minút.

Podľa spoločnosti ide o dôkaz, ako veľmi ľudia túžia po opätovnom otvorení hraníc a spustení leteckej dopravy. Po tom, čo Austrália obmedzila medzinárodné lety na minimum a zvýšila ceny leteniek, si cestujúci chcú dopriať aspoň takýto zážitok.

„Ide pravdepodobne o najrýchlejšie vypredaný let v histórii našej spoločnosti,“ uviedol Alan Joyce, riaditeľ leteckej spoločnosti.

„Ľuďom evidentne chýba cestovanie a zážitok z lietania. Ak bude dopyt naďalej pretrvávať, spravíme všetko preto, aby sme rozšírili ponuku takýchto vyhliadkových letov, zatiaľ čo netrpezlivo čakáme na otvorenie hraníc,“ dodal.

Let je naplánovaný na 10. októbra z domáceho letiska v Sydney a do austrálskej metropoly sa vráti o sedem hodín. Spoločnosť predala 134 leteniek do biznis, prémiovej a ekonomickej triedy.  Ceny leteniek sa pohybujú od 787 do 3778 austrálskych dolárov (484 - 2 326 eur).

Sedemhodinový let zahŕňa prelet nad Queenslandom, Novým Južným Walesom a ďalšími vnútrozemskými štátmi. Cestujúci si budú môcť z výšky vychutnať pohľad na najväčšie austrálske lákadlá ako je budova opery a prístav v Sydney či Veľkú koralovú bariéru, skalnatú vyvýšeninu Uluru a slávnu pláž Bondi Beach. Spoločnosť sľubuje na palube zábavu a prekvapenie v podobe známej celebrity, to všetko pri dodržaní prísnych bezpečnostných nariadení týkajúcich sa pandémie koronavírusu.

Zdroj: YouTube / 7NEWS Australia

Letecká spoločnosť plánuje uskutočniť let na lietadle Boeing 787 Dreamliner, ktorý sa zvyčajne využíva na medzikontinentálne cesty. Dreamliner je preslávený svojimi veľkými oknami, vďaka čomu si budú môcť cestujúci aj z výšky deviatich kilometrov vychutnať svoju krajinu ako na dlani.

Spoločnosť Qantas sa inšpirovala ázijskými dopravcami ako napríklad taiwanskou EVA Air, či japonskými aerolínkami All Nippon Airways a o podobnom lete uvažuje aj singapurský dopravca Singapore Airlines.


Zdroj: YouTube / 7NEWS Australia

AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Letecká spoločnosť

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.