Batoľa previezli s otravou do nemocnice. Babička mu namiesto výživy dala zjesť dezinfekčný gél

kubko marosko.jpg
Zdroj: Shutterstock / Yavdat

Žena si kapsičku s dezinfekčným gélom zmýlila s podobne balenou detskou výživou, pretože ju zmiatol obal, ktorý nápadne pripomínal práve obľúbené detské jedlo.

Dezinfekčný gél na ruky si pomýlila s detskou výživou a svojho osemnásťmesačného vnuka omylom otrávila. Keď si svoju chybu uvedomila, malému Loganovi už sčervenala pokožka, začal kašľať a bol nezvyčajne ospalý, píše Mirror.

Incident sa odohral v kanadskej provincii Manitoba. Keď babička zistila, že jej vnukovi sa niečo deje, okamžite privolala záchranku a lekári batoľa previezli do nemocnice.

Žena si kapsičku s dezinfekčným gélom zmýlila s podobne balenou detskou výživou, pretože ju zmiatol obal, ktorý nápadne pripomínal práve obľúbené detské jedlo.

Loganova mama Nikki Teixeira teraz varuje rodičov, aby svojim deťom nekupovali tento produkt, aby už viac nedošlo k zámene a ďalšej otrave. „Prosím, nekupujte tieto roztomilé vrecká na dezinfekciu rúk od spoločnosti Wal-Mart, ktoré si možno ľahko zameniť s vreckom na jedlo,“ napísala v príspevku na Facebooku.

Hoci obal obsahuje varovanie, aby ho ľudia nekonzumovali, podľa matky je balenie mätúce a najradšej by bola, keby ho výrobca úplne stiahol z predaja.

Spoločnosť Smart Care už medzičasom upozornila predajcov, aby tento produkt stiahol z pultov. „Pretože bezpečnosť je našou prioritou číslo jeden, prešli sme z tohto balenia nášho dezinfekčného prostriedku na balenie do klasických fľaštičiek, aby sme zabránili tomu, že si ho niekto zmýli s jedlom,“ uviedol hovorca spoločnosti.

MANITOBA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti