Dvanásť rokov trpela chronickými bolesťami chrbta. Úľavu našla až pri orgazme

Problémy s pretrvávajúci bolesťami, ktoré často nedokázala Hannah zmierniť ani silnými liekmi, začali, keď mala štrnásť rokov.

Neuveriteľných dvanásť rokov žila s chronickými bolesťami chrbtice bez lieku, ktorý by zabral. Dvadsaťšesťročná Hannah Shewan Stevansová, ktorá momentálne žije v Londýne, za ten čas skúsila všetko od medikamentóznej liečby cez meditáciu, šport až po jógu. Žiadne odporúčanie lekárov však nezaberalo, až napokon náhodou zistila, že jediná úľava prichádza pri orgazme, píše The Sun.

Problémy s pretrvávajúci bolesťami, ktoré často nedokázala Hannah zmierniť ani silnými liekmi, začali, keď mala štrnásť rokov. Dlhé mesiace presedela v ambulanciách rôznych špecialistov, ktorí jej však nedokázali pomôcť.

Niektorí ju dokonca obviňovali, že si bolesti len vymýšľa, aby mala ľahší prístup k silným liekom, na ktorých začala byť podľa nich závislá. Po vytrvalých návštevách však nakoniec lekári prišli na to, že Hannah trpí artritídou a fibromyalgiou. Roky pojedania silných tabletiek na potlačenie bolestí však spôsobili, že už prestávali zaberať. Jej stav sa navyše zhoršil po tom, čo nastúpila na univerzitu v Londýne a dlhé hodiny strávila pri knihách.

Všetko sa však zmenilo minulý rok, kedy si Hannah užívala noc s bývalým priateľom. Vtedy si náhodou všimla, že bolesti ustúpili pri orgazme. „Zmenilo to môj život. Bolesti po piatich rokoch znovu ustúpili. Bolo to také neskutočné, že to, že som zrazu necítila bolesť, som si uvedomila až po niekoľkých minútach,“ opísala chvíle úľavy Hannah.

Neskôr sa však ukázalo, že sexuálne potešenie bolesť celkom nevyliečilo, iba spôsobuje dočasnú úľavu. Hannah však priznáva, že vďaka pravidelnému rannému orgazmu máva počas dňa len miernejšie bolesti, s ktorými dokáže bežne fungovať.

Orgazmy v kombinácii s pravidelným cvičením spôsobili, že mladá žena dokáže zvládať fibromyalgiu lepšie a podľa jej vlastných slov sa výrazne zlepšilo aj jej duševné zdravie. „Už viac nemusím navštevovať nedôverčivých lekárov, ani sa spoliehať na invazívne zákroky a vyšetrenia,“ dodáva Hannah.

LONDÝN/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Orgazmus

Dôležité udalosti