Roky hľadania sa vyplatili. Muž našiel deväťkarátový diamant

Exfarmárky neľutujú účasť v šou
Zdroj: YouTube / THV11

Američan našiel hneď druhý najväčší diamant v histórii parku.

Dlhé roky chodieval do parku Crater of Diamonds v Arkansase s cieľom nájsť vysnívaný poklad. Podarilo sa mu to však až úplnou náhodou po viac ako 20 rokoch. Američan Kevin Kinard našiel deväť karátový diamant, píše CNN.

Kinard z mestečka Maumelle sa do parku dostal vôbec prvýkrát, keď mal asi osem rokov. Počas školskej exkurzie v druhom ročníku ho Crater of Diamonds uchvátil natoľko, že nasledujúce roky sa tam pravidelne vracal s cieľom nájsť vzácny kameň.

Podarilo sa mu to však až vo veku 33 rokov a našiel hneď druhý najväčší diamant v histórii parku. „Bral som do tašky všetko, čo vyzeralo ako krištáľ,“ priznal šťastný nálezca. S nájdenými kúskami sa potom vybral do Diamond Discovery Center v štátnom parku, kde mali kamene zhodnotiť odborníci.


Zdroj: YouTube/THV11

„Bol to zaujímavý kúsok, ktorý sa leskol, myslel som si však, že by to mohol byť len kus obyčajného skla,“ dodal. O to väčšie bolo jeho prekvapenie, keď si ho do kancelárie zavolal manažér centra.

„Takmer som sa rozplakal, keď mi to oznámili. Bol som v úplnom šoku,“ opísal Kinard svoju reakciu na moment, kedy mu oznámili, že sa stal nálezcom deväťkarátového diamantu. Drahokam nazval Kinard Friendship Diamond, pretože ho našiel počas prechádzky so svojimi kamarátmi.

Od objavenia prvých diamantov v roku 1906 bolo v parku nájdených už viac ako 75 000 diamantov. Vzácne drahokamy si nálezcovia môžu ponechať. Nie je jasné, či nový majiteľ mieni svoj objav speňažiť alebo si ho plánuje nechať.

ARKANSAS/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Arkansas

Dôležité udalosti