Odvaha alebo nezodpovednosť? Muž skočil do vody priamo k žralokovi

Fakt, že nešlo o najlepší nápad si muž uvedomil až vo vode, keď zviera identifikoval ako žraloka modrého.

Do vody skákal ako najväčší hrdina, v nej už takým hrdinom nebol. Muž z Kalifornie skočil z člna do Tichého oceána v očakávaní, že si zapláva so žralokom obrovským. Keď však vo vode zistil, že ide o obávaného žraloka modrého, prepadol panike, píše Daily Mail.

Incident sa odohral minulý týždeň neďaleko pobrežného mesta Encinitas v okrese San Diego. Mladík menom Ryder si zrejme chcel pre potreby sociálnej siete dopriať dávku adrenalínu, keď skočil do vody priamo za žralokom.

Fakt, že nešlo o najlepší nápad si muž uvedomil až vo vode, keď zviera identifikoval ako žraloka modrého. Mladík sa predátora stihol dokonca aj dotknúť. Vystrašení priatelia mu pritom z člna kričali, aby okamžite priplával k lodi.

Svoj adrenalínový počin neskôr zdieľal v obľúbenej aplikácii TikTok, kde si ho pozrelo už viac ako 855 700 ľudí. Nie všetci však zdieľali názor, že išlo o dobrý nápad.

Podľa odborníkov si niektorí ľudia žraloka obrovského a žraloka modrého mýlia. „Chrbtová plutva žraloka obrovského je v porovnaní s plutvou žraloka modrého na vrchole mierne zaoblená. Žraloky obrovské mávajú hnedé, sivé až čierne sfarbenie a často bývajú škvrnité, zatiaľ čo žraloky modré majú dva farebné varianty, čiernu alebo sivú na vrchu a bielu na spodnej časti tela,“ vysvetľuje massachusettský výkonný úrad pre energetiku a životné prostredie.

Rozdiel je aj v žiabrach, ktoré má žralok obrovský oveľa viditeľnejšie než žralok modrý a vo veľkosti oboch druhov. Žralok obrovský dosahuje väčšie rozmery než žralok modrý.

Zdroj: Shutterstock / Andrea Izzotti, Martin Prochazkacz
 

KALIFORNIA/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme žralok obrovský

Dôležité udalosti