V britskej ZOO museli z klietok odniesť papagájov. Návštevníkom začali vulgárne nadávať

Stano s trénerom Marošom
Zdroj: Shutterstock / Piyathep

Skupinku drzých papagájov premiestnili do výbehu k iným operencom v nádeji, že ich naučia slušnému správaniu.

V britskom prírodnom parku v meste Friskney riešili bizarný problém. Ošetrovatelia museli z prehliadky stiahnuť skupinku papagájov po tom, čo začali vulgárne nadávať návštevníkom, informuje Mirror.

Výkonný riaditeľ Lincolnshire Wildlife Park, Steve Nichols, uviedol, že päť afrických papagájov sivých prijali v parku v rovnakom týždni a zatiaľ čo boli izolovaní, aby sa aklimatizovali a zvykli si na nové prostredie, navzájom sa učili nadávať.

Keď neskôr začali počas prehliadok návštevníkom rozprávať obscénnosti, ošetrovatelia museli zasiahnuť a skupinku papagájov premiestniť.

Návštevníkov úsmevný incident pobavil a podľa riaditeľa sa papagáje okamžite stali hviezdami parku. „Návštevníkov to pobavilo, nemali s tým žiadny problém, no blížil sa víkend a s ním aj vyšší počet detských návštevníkov, preto sme mali obavy a papagájov sme museli rozdeliť,“ priznal Nichols.

Skupinku drzých papagájov premiestnili do výbehu k iným operencom v nádeji, že ich naučia slušnému správaniu.

Podľa riaditeľa parku sú africké papagáje sivé obzvlášť zručné v napodobňovaní najrôznejších zvukov. Teraz ich plánujú rozdeliť, aby sa navzájom v nevhodnom správaní nemohli povzbudzovať.

Nichols priznal, že z času na čas musia riešiť podobné situácie s prostorekými papagájmi, avšak rovno skupinku vulgárnych exotických operencov mali v parku po prvýkrát.

Zdroj: Shutterstock / Tatiana Popova

FRISKNEY/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vulgarizmy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.