Mladík chcel nájsť svojho biologického otca. To, čo počas pátrania zistil, ho šokovalo

Leone Ferragni Lucia
Zdroj: Shutterstock / Shopping King Louie.

Stretnutie so súrodencami napokon prebehlo dobre. S niektorými z nich sa dokonca zblížil a doteraz sú v kontakte.

Vychovávali ho dve matky a to, ako prišiel na svet, pred ním nikdy netajili. Otcom dvadsaťjedenročného Oliho Benjamina z Londýna mal byť neznámy darca spermií z Kalifornie. Napriek všetkému sa mladík po rokoch rozhodol svojho biologického otca vyhľadať. To, čo počas pátracej akcie zistil, ho šokovalo, píše Daily Mail

Deti pochádzajúce z umelého oplodnenia, ktorých otcami sú neznámi darcovia spermií, majú po dovŕšení 18 rokov právo dozvedieť sa pravú identitu svojich biologických rodičov. Oli sa preto rozhodol vyhľadať svojho otca, ktorý žije v Spojených štátoch amerických.

Prihlásil sa do Registra darcovských súrodencov, americkej databázy, ktorá pomáha deťom nájsť svojich biologických rodičov. O niekoľko mesiacov neskôr zistil nielen meno svojho otca, ale aj to, že má ďalších 25 súrodencov.

„Keď som sa rozhodol ísť do USA, aby som stretol svojho otca, bol som taký nedočkavý, že som zabudol na to, že nemusím byť jedináčik. Bol som v šoku, keď som zistil, že mám ďalších 25 nevlastných súrodencov,“ priznal Oli.

Oli Benjamin got more family members than he bargained for when he went looking for the father he never knew.

Uverejnil používateľ The Times and The Sunday Times Nedeľa 27. septembra 2020

Zdroj: Facebook/The Times and The Sunday Times

V čase, keď sa o svojej novej rodine dozvedel, sa už jeho súrodenci poznali desať rokov a stretávali so svojim biologickým otcom. Oli sa preto obával, či medzi nich zapadne. V dvanástich rokoch mu navyše diagnostikovali Aspergerov syndróm, takže kontakt s novými ľuďmi bol pre neho obrovskou výzvou.

„Veľmi sa na seba podobáme. Máme podobné zelené oči a pekné zuby. Ale viac ma zaujímalo, či si sadneme ľudsky. Mentálne som odlišný od svojich súrodencov. Myslím, že je to kombinácia kultúrnych faktorov a spôsobu, akým pracuje môj mozog,“ priznal Oli.

Stretnutie so súrodencami napokon prebehlo dobre. S niektorými z nich sa dokonca Oli zblížil a doteraz sú v kontakte. Svojho otca však považuje skôr za bratranca alebo strýka. „Tento výlet ma naučil, že rodinu tvoria ľudia, ktorí sú vám blízki, s ktorými vyrastáte a ktorí sa o vás starajú a nie tí, s ktorými máte spoločné gény. Tiež som sa naučil prijať to, aký som. Život nie je o vychádzaní s čo najväčším počtom ľudí. Ide o to vychádzať s ľuďmi, ktorí sú pre vás tí praví. Myslím, že som niekoľko takých našiel aj medzi svojimi súrodencami, takže som veľmi šťastný,“ uzavrel Oli.

LONDÝN/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Londýn

Dôležité udalosti