VIDEO: Sonar na palube výletnej lode zachytil v jazere Loch Ness záhadný objekt

Po asi 10 sekundách čudo z monitora sonaru zmizlo.

Sonar na palube výletnej lode, ktorá brázdi vody legendami opradeného škótskeho jazera Loch Ness, zachytil záhadný objekt. Majiteľ spoločnosti Cruise Loch Ness, ktorá loď prevádzkuje plavidlo, si myslí, že išlo o živého tvora. Sonar zachytil útvar s dĺžkou približne 10 metrov v hĺbke 170 metrov pod hladinou jazera.

Ronald Mackenzie verí, že v jazere žije veľký neznámy tvor. „Je ťažké povedať, čo to presne je. Rád by som si myslel, že je to práve Nessie. Viem iba povedať, že ten tvor sa živí pstruhmi a úhormi, ktorých sa pri dne pohybujú veľké húfy," uviedol v rozhovore pre škótsku televíziu STV News majiteľ spoločnosti.

Mackenzie hovorí, že objekt zachytil 6 kilometrov od obce Fort Augustus, kde má jazero hĺbku približne 190 metrov. Po asi 10 sekundách čudo z monitora sonaru zmizlo. „Som tu už od svojich 16 rokov a ešte nikdy som nič podobné nevidel. Snímku chcem ukázať aj výrobcovi sonaru, nech sa na to pozrie,"špekuluje majiteľ výletnej spoločnosti.

„Teoreticky by to mohol byť obrovský jeseter, alebo húf rýb. Tak či onak ide to veľmi zaujímavý príspevok do debaty o existencii Lochnesskej príšery," dodal Mackenzie.


Zdroj: YouTube/STV News

FORT AUGUSTUS/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Loch Ness

Dôležité udalosti