Matka so synom sa môžu pochváliť vzácnym stavom. Majú viacfarebné oči

Syn s heterochórmiou.
Zdroj: Facebook/ATK News

Tento stav sa vyskytuje skôr u zvierat.

Elizabeth Tylerová a jej ročný syn Liam Mexus z amerického Ohia patria medzi ojedinelých šťastlivcov, ktorí majú heterochrómiu. Fotky tejto dvojice si na sociálnych sieťach získali nesmiernu popularitu. Píše Daily Mail.

Heterochrómia je rôznofarebnosť, obvykle dúhovky. Je výsledkom prebytku alebo nedostatku melanínu. Heterochrómia môže byť vrodená alebo vzniká v dôsledku ochorenia či zranenia.

Paradoxom je, že v prípade tejto dvojice sa heterochrómia prejavila rozdielne. Kým Elizabeth má modré a hnedočierne oči, jej syn má jedno oko modré a druhé modročierne.


Heterochrómia je sama osebe vzácna, ešte menej je však obvyklé, aby sa dedilo. Dvojica však nie je jediná z tejto rodiny, ktorá má takýto stav. Heterochrómiu majú aj Elizabethin otec a súrodenci.

Podľa lekárov heterochrómia nespôsobuje žiadne zdravotné komplikácie, obzvlášť keď sa s ňou narodí. Bežná je skôr u zvierat, najmä medzi psami a mačkami.

Samotná Elizabeth podľa jej slov miluje skutočnosť, že môžu spolu so synom vynikať z davu. Ako tvrdí, aj takto má šancu ukázať ľuďom, že je úplne v poriadku „byť iným".

OHIO/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.