Inštruktorka plávania strčila ročné dieťa do bazéna kompletne oblečené. Išlo o lekciu prežitia

Jozef Vajda v 2 na 1
Zdroj: TikTok

Pre niekoho nezvyčajná až drsná lekcia, no učiteľka sa bráni, že takto učí deti neutopiť sa.

Video, ktoré zverejnila inštruktorka plávania na sociálnej sieti TikTok, sa šíri internetom. Strčí na ňom ročné dievčatko do bazéna kompletne oblečené aj obuté. Niekto to považuje za drsné a nebezpečné, no ona sa bráni tým, že tak učí deti prežiť, uviedol Daily Mail.

Inštruktorka Shannon celý čas dieťa sleduje a je nablízku, ak by sa začalo topiť alebo potrebovalo pomôcť. Tým, že dievčatko skončilo v bazéne úplne oblečené, simuluje učiteľka situáciu, ktorá by sa mohla stať napríklad pri hraní a dieťa by nešťastne spadlo do vody.

Deti, ktoré Shanon učí plávať, musia absolvovať aj lekciu prežitia. Ako vidieť na videu, dievčatko je na vodu zvyknuté, a keď skončí v bazéne, snaží sa prevrátiť tak, aby malo hlavu nad hladinou a mohlo dýchať. Tento manéver môže dieťa v prípade núdze zachrániť. Nenadýcha sa vody a môže zakričať o pomoc.

Asi po 30 sekundách inštruktorka vezme dieťa do náručia. Dievčatko to zvládlo na jednotku. Tvár dokázalo udržať celý čas nad hladinou. Inštruktorka napísala do popisu videa: „Plač = dýchanie. Chceme nájsť naše deti vždy tvárou nad vodou."

Pre niekoho šokujúce video, ale mnoho inštruktorov v USA takto pripravuje deti na to, aby sa neutopili. Skôr ako sa naučia plávať si osvoja techniku prevrátenia sa vo vode, aby mali tvár stále nad hladinou a mohli dýchať. Môže im to v budúcnosti zachrániť život. Túto techniku učia deti už v dojčenskom veku.

@whynot0818

1yo coat, shoes, regular diaper. What if you never heard your child cry again bc you didn’t prepare them with ##aquaticsurvival ##swimlessons

original sound - SQO
USA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti