Muž chce prelomiť stereotypy. Do práce bežne nosí sukne a lodičky s vysokými opätkami

Mark je inžinier a vo voľnom čase vedie futbalový tím.

Šaty podľa neho nemajú rodovú príslušnosť a do práce hrdo nosí sukne a lodičky. Američan Mark Bryan, ktorý žije v Nemecku, si už založil aj instagramový účet, na ktorom pravidelne uverejňuje svoje outfity, ktorými sa snaží búrať zaužívané stereotypy, píše Mirror.

Bryan pracuje ako inžinier a vo voľnom čase vedie futbalový tím. Sám tvrdí, že práve vysoké podpätky mu dodali sebavedomie a silu a je odhodlaný dokázať, že oblečenie nemá pohlavie. Jeho manželka a deti ho v rozhodnutí nosiť sukne podporujú.

Zdroj: Instagram/markbryan911

Pre Američana sa toto oblečenie stalo už bežnou súčasťou. Nosí ho bežne do práce, doma, alebo v meste. Imponuje mu na ňom, že v prípade sukní existuje viac štýlov, farebných kombinácii a strihov než v prípade pánskych nohavíc. Práve to ho inšpirovalo k rozšíreniu šatníka. Čo sa týka lodičiek, najviac mu vyhovujú dvanásťcentimetrové podpätky.

„Obliekam sa takto, pretože môžem. Len aby som bol iný,“ povedal hlavný tréner futbalového tímu pre Bored Panda. „Vždy som obdivoval ženy, ktoré nosili úzke sukne a podpätky. Nie sexuálne, ale pre silu, ktorú prezentovali. Oblečenie pre mňa nemá pohlavie,“ uviedol Bryan.

Zdroj: Instagram/markbryan911

Na otázku, ako na neho ľudia reagujú, odpovedal, že od žien dostáva veľa komplimentov. Muži sa ho často pýtajú na pohnútky, no komplimenty už od nich dostáva menej. „Pamätám si časy, keď nebolo bežné, aby dievčatá v škole nosili nohavice. Teraz sa z nich stal odev bez pohlavia a nosia ich všetci. Prečo by to nemohlo platiť aj na sukne a opätky,“ dodáva Bryan.

Zdroj: Instagram/markbryan911
 

NEMECKO/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Podpätky

Dôležité udalosti