Za dverami čakalo morbídne prekvapenie: Narodeninový oslávenec sa ocitol na vlastnom pohrebe

Milan Kytnár.
Zdroj: Twitter/Eli McCann

Jeho kamarát mal všetko detailne naplánované.

Kreativite sa medze nekladú. V tomto duchu postupoval aj Skylar Westerdahl, ktorý pre svojho partnera pripravil originálnu narodeninovú oslavu. Svojmu priateľovi Elimu McCannovi prichystal poriadne prekvapenie, keď ho pod zámienkou spoločnej večere v reštaurácii vylákal na krátke zastavenie v dome spoločného kamaráta, kde už bolo všetko nachystané na oslavu.

„Povedal mi, že sa iba zastavíme pozdraviť kamaráta. Keď som videl, že všetky okná na dome boli zastreté, prišlo mi to zvláštne. Ten pravý šok som zažil, keď sme vošli do jednej z izieb. Na stoličkách v radoch za sebou tam sedeli všetci moji známi oblečení celí v čiernom a miestnosťou sa niesol tichý nárek. Ocitol som sa na vlastnom pohrebe," spomína v rozhovore pre portál Mirror Eli, ktorý v tom momente stratil reč.

Skylar všetko naaranžoval tak, aby to vyzeralo ako v smútočnej sieni. Ako falošná truhla poslúžila žehliaca doska s vankúšmi, cez ktorú bolo prehodené biela plachta. Na stolíku vedľa nej bola umiestnená fotografia s podobizňou zosnulého. Vážnosť situácie trošku narúšal fakt, že Eli na nej mal 13 rokov a strojček na zuby.

Skylar mal všetko do detailov premyslené. Aby to pôsobilo čo najrealistickejšie, všetkým povedal, aby Eliho ignorovali, ako keby bol duch. Oslávenec to rýchlo pochopil a pristal na „pravidlá hry". Sadol si na voľnú stoličku v zadnom rade.

Zdroj: Twitter/ Eli McCann

„Skylar sa posadil, potom pred nás predstúpil kamarát oblečený ako kňaz a prítomných privítal na mojom pohrebe. Bolo to očarujúce a morbídne zároveň. Užil som si každú jednu sekundu," dodal Eli.

Celý obrad trval asi 30 minút a jeho súčasťou bola aj prezentácia Eliho fotiek a zaznela aj známa pieseň „Wind beneath my wings" od speváčky Bette Midler. Smútočný príhovor si zobral na starosť Eliho kolega z práce. Po obrade nasledovala klasická narodeninová párty, na ktorej už ludia prestali predstierať, že Eliho nevidia.

Skylar neskôr vysvetlil, že hlavnou myšlienkou jeho nápadu bolo to, že mnohí ľudia rozmýšľajú, aké by bolo sledovať vlastný pohreb a mať možnosť vypočuť si, čo o nich hovoria po smrti a prečo ich mali radi.

SALT LAKE CITY/kc

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti