VIDEO: Dramatická scéna z Antarktídy. Tučniak unikol kosatkám skokom na palubu člna

Vojvodkyňa Kate.
Zdroj: YouTubeP Expert Vagabond

Kosatkám ešte chvíľu trvalo, kým sa s zmierili s neúspechom a loď prenasledovali

Skupine turistov, ktorí sa kochali zamrznutou scenériou Antarktídy sa pošťastil zážitok, ako vystrihnutý z dokumentárneho seriálu National Geographic. Stali sa svedkami lovu rodiny kosatiek, ktorá prenasledovala tučniaky bieloškrvnné.

To ešte turisti nečakali, že sa stanú priamymi aktérmi prírodného divadla. Jeden z malých operencov v snahe zachrániť si život sa rozhodol dostať na palubu nafukovacieho člna. Chýbal už iba komentár Davida Attenborougha.

Unikátnym zážitkom sa pochválil travel blogger Matt Karsten (40), ktorý výlet vo vodách zálivu Gerlache Strait absolvoval spolu so svojou manželkou Annou (32).

Dramatickú scénu zachytili z druhého člna. Tučniak, prenasledovaný kosatkou, sa niekoľkými skokmi priblíži k lodi. Prvý pokus dostať sa na palube sa končí neúspechom a vystrašené zviera sa, na veľké sklamanie ľudí, odrazí od boku člna naspäť do vody. Druhý pokus je už úspešný a tučniak sa s prispením turistov dostane do bezpečia.

„Vidieť to na vlastné oči bolo neuveriteľné. Ako keby sa tu nakrúcala epizóda National Geographic.Rozmýšľam, ako sa asi cítil ten tučniak. Určite sa mu poriadne uľavilo," hovorí blogger pre britský portál The Sun.

Kosatkám ešte chvíľu trvalo, kým sa s zmierili s neúspechom a loď prenasledovali. Keď to vzdali, turisti sa s dočasným pasažierom rozlúčili a vypustili ho späť do mora.


Zdroj: YouTube/The Sun

ANTARKTÍDA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tučniak

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.