YouTube má nové najsledovanejšie video. Obľúbené Despacito prekonala detská pesnička

WBDBELYAJCSK-high_1080p.mp4
Zdroj: YouTube.com

Baby Shark Dance je juhokórejská detská pieseň v angličtine.

Juhokórejská detská pieseň s názvom Baby Shark Dance sa v pondelok stala najsledovanejším videom na internetovom servere YouTube, keď dosiahla viac ako 7, 039 miliard zhliadnutí. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Chytľavá a monotónna skladba s dĺžkou iba niečo vyše dvoch minút tak prekonala doterajší rekord piesne Despacito od portorického interpreta Luisa Fonsiho, ktorá na YouTube aktuálne "zaostáva" o približne dva milióny zhliadnutí.


Po anglicky spievaná Baby Shark Dance, sprevádzaná farebným videoklipom, bola na daný server nahraná v júni 2016. Ide o remix americkej táborákovej piesne, ktorý vytvorila produkčná vzdelávacia spoločnosť Pinkfong so sídlom v Soule.

Úspech skladby na webe jej vydláždil cestu aj do svetových hudobných rebríčkov; v januári 2019 obsadila 32. miesto v americkom Billboard Hot 100, zatiaľ čo bejzbalový tím Washington Nationals si ju vo svojej víťaznej sezóne vybral za nástupnú znelku.

Americké mesto West Palm Beach ju zasa využilo na odradenie bezdomovcov od zhromažďovania sa na verejných miestach.

Hoci pieseň nie je chránená autorským právom, spoločnosť Pinkfong vlani zažaloval skladateľ piesní pre deti Jonathan Wright, ktorý v roku 2011 skomponoval podobnú melódiu. Výsledok súdneho procesu zatiaľ nie je známy, píše denník The Guardian.

V prvej desiatke videí s najvyššou sledovanosťou na YouTube figuruje ďalšia juhokórejská pieseň - dancepopová skladba Gangnam Style od speváka Psy. Megahit držal v tejto bilancii prvenstvo viac než tri roky; aktuálne má 3,84 miliardy zhliadnutí.

Rebríček 10 najsledovanejších videí na You Tube:

1. Baby Shark - Pinkfong Kids' Songs & Stories

2. Despacito -  Luis Fonsi featuring Daddy Yankee

3. Shape of You - Ed Sheeran

4. Se You Again - Wiz Khalifa featuring Charlie Puth

5. Máša a medveď - Recipe for Disaster

6. Johny Johny Yes Papa - LooLoo Kids

7. Uptown Funk- Mark Ronson featuring Bruno Mars

8. Gangnam Style - Psy

9. Learning Colors - Colorful Eggs on a Farm- Miroshka TV

10. Sorry- Justin Bieber

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rebríček

Dôležité udalosti