Zaľúbenci sú prvými novomanželmi na svete, ktorých legálne zosobášili cez internet

Prví manželia, ktorých zosobášili cez internet
Prví manželia, ktorých zosobášili cez internet Zdroj: Agus Vid Montefiori/Facebook

Pre koronavírusové opatrenia každý uviazol v inej krajine a naživo sa nevideli už 10 mesiacov.

Mladý pár si takúto svadbu nepredstavoval, ale sú radi, že sú konečne svoji. Stali sa prvými mladomanželmi na svete, ktorých legálne zosobášili cez internet. Ešte viac by ich potešilo uvoľnenie opatrení pre koronavírus, pretože každý uviazol v inej krajine a naživo sa nevideli už 10 mesiacov, uviedol Daily Mail.

Scott Marmon (32) z New Yorku sa zamiloval do Augustiny Montefiori (28) z Argentíny pred tromi rokmi v Denveri. Keď sa Augustina vrátila za rodinou, nečakala, že svojho priateľa tak dlho neuvidí. Koronavírus zatvoril hranice v mnohých krajinách a obaja tak uviazli v iných štátoch.

Our virtual wedding ! Thanks for everyone that made it happen, thanks for the ones that joined us for the ceremony . Thanks for all the love everyone is sending for us . We are one step closer to be reunited, and that’s all it matters !!!

Uverejnil používateľ Agus Vid Montefiori Štvrtok 22. októbra 2020

Scott požiadal priateľku o ruku v januári a v marci plánoval za ňou odletieť do Argentíny. Prekazil mu to však koronavírus. „Mal som letieť 22. marca, ale 14. marca zatvorili hranice a zrušili všetky lety," dodal. Po čase sa snažil získať výnimku na vycestovanie, lenže tá platí len pre blízku rodinu a manželov.

Po desiatich mesiacoch sa aj napriek všetkým strastiam osudu rozhodli zosobášiť na diaľku. Od štátu Utah získali špeciálnu licenciu na sobáš online cez Zoom. Videohovoru sa zúčastnili aj rodičia a najbližší priatelia.

Augustina myslela na všetko, zaobstarala si svadobné šaty aj prsteň. Ženích si pred kameru sadol v obleku a nechýbali ani svadobné dekorácie. Celý videohovor trval asi 19 hodín.

Po uzatvorení manželstva sa môže Scott opäť stretnúť s Augustinou. Musí požiadať o víza „na zlúčenie rodiny", ktoré stojí v prepočte vyše 700 eur, a potom môže odletieť do Argentíny. Skutočnú svadbu si potom chcú zopakovať budúci rok v máji.

WASHINGTON/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Argentína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.