V odpadkoch sa skrýval poklad. Dražiteľ krajšiu zbierku z filmovej série Star Wars ešte nevidel

Usmievavá Tagan.
Zdroj: Profimedia.sk

Keď sa manželia po skončení dražby dozvedeli výslednú sumu, tešili sa, ako keby vyhrali jackpot v lotérii.

Na britských manželov sa usmialo obrovské šťastie. V garáži, ktorá bola plná odpadkov po susedovi, našli hotový poklad. Vo vreciach našli stovky figúriek z filmovej série Hviezdne vojny v hodnote vyše 400-tisíc libier (442-tisíc eur). Píše o tom portál The Times.

Pár z anglického mesta Stourbridge spočiatku nevedel, že ide o mimoriadne cennú zbierku. Dozvedeli sa to až od dražiteľa, ktorého zavolal ich syn. Zbierka obsahovala aj figúrky v nerozbalených pôvodných obaloch,vďaka čomu bola ich hodnota oveľa vyššia.

"Časť z vecí bola pre nevhodné skladovanie mierne znehodnotených ale aj napriek tomu je to najkrajšia zbierka predmetov zo Star Wars, akú som kedy videl," uviedol expert aukčnej firmy Aston's Auctionneers . "Zaznamenali sme záujem od ľudí po celom svete a s predajom týchto vecí nebude žiaden problém," dodal.

V zbierke boli okrem figúrok aj modely vesmírnych lodí vrátane Imperiálneho hviezdneho ničiteľa, ktorý má hodnotu približne 37-tisíc eur. Niektoré figúrky, ktoré sa na začiatku 80. rokov minulého storočia predávali za pár dolárov, vydražili za sumy od tisíc eur vyššie. Keď sa manželia po skončení dražby dozvedeli výslednú sumu, tešili sa, ako keby vyhrali jackpot v lotérii.

Zdroj: Profimedia.sk


STOURBRIDGE/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zberateľ

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.