Tak to ste ešte nevideli. Krava si pochutnávala na pytónovi

Tenistka Nadia Podoroská oslavuje triumf vo štvrťfinále Roland Garros 2020.
Zdroj: Shutterstock / Elkin Restrepo

A vyzerala, že ju netradičný pokrm nijako neznepokojuje.

Bizarná scéna, aká sa len tak nevidí. Krava si pochutnáva na veľkom pytónovi. Netradičné fotografie zachytil mechanik Andrew Gertz, keď prechádzal koncom októbra po jednej z odľahlých ciest v severnej Austrálii, píše server ABC.net.au.

Muž si najskôr myslel, že zviera prežúva kosť. „Keď som sa priblížil, videl som, že to bol pytón, ktorý mu visel z úst," povedal Gertz. Vôbec netuší, ako sa hadova hlava mohla ocitnúť v tlame kravy. Špekujule, že veľké zviera mohlo šliapnuť alebo vyrušiť hada, ktorý sa mu potom prisal na jazyk.

ZDROJ: Twitter/Arnoldo Montaño

Chovateľ kráv a prírodovedec Angus Emmott vysvetlil, že dobytok je známy tým, že sa občas živí napríklad mŕtvymi klokanmi, aby doplnil živiny. Najmä v austrálskych vnútrozemských oblastiach je totiž nedostatok potravy. Aby krava prežúvala hada, je však podľa neho nezvyčajné.

„Nič také som doteraz nevidel," povedal a dodal, že zviera mohlo hada jesť, aby doplnilo bielkoviny a stopové prvky. "Ich telo si samo povie, čo potrebuje a kravy sa za tým vydajú, kým niečo nenájdu," vysvetlil Emmott.

Podľa Gertza krava vyzerala, že ju netradičný pokrm nijako neznepokojuje. Keď bola hotová, odhodila zvyšky mŕtveho hada a odkráčala preč.

QUEENSLAND/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pytón

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.