Sťažujete sa, že máte doma malý priestor? Tento dom má len sedem metrov štvorcových

najmensi dom_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Z jeho ceny sa vám určite zakrúti hlava.

Ak žijete v malom byte či dome, vedzte, že stále to môže byť aj horšie. Najmenší dom, ktorý je na predaj v nemeckých Brémach, má len sedem metrov štvorcových.

Nie je to žiadna minimalistická novostavba. Najmenší domček je v historickom centre mesta v malebnej uličke, kde stoja nehnuteľnosti stovky tisíc eur.

Boháči sa zatiaľ o tieto priestory nebijú. Ľudia, ktorí si ponuku prezerajú na internete, si väčšinou myslia, že v texte je chyba alebo že inzerát je iba žart.

Už aj samotná obhliadka je dosť neštandardná. Maklér musí zostať vonku. Dnu by sa spolu so štábom nemeckej televízie ani nezmestil. Vo vnútri sa dá tak maximálne rozpažiť ruky.

Je až neuveriteľné, čo všetko sa dá zmestiť na takto malú plochu. V kuchyni je drez aj dvojplatnička.

Spálňa je priamo nad hlavou. Raz slúži ako odkladací priestor, ale ak sa tam dá matrac, s trochou fantázie a formou sa hore dostanete.

Domček má aj miesto na relax, a síce strechu. Práve odtiaľ sledoval obhliadku majiteľ domu, ktorý tu pred 50 rokmi dokonca mal aj sliepky.

Domček nie je lacný ani na miestne pomery. Sedem metrov štvorcových predáva 77-ročný Nemec za 77 777 eur. Dúfa, že nový majiteľ netradičnému bývaniu príde na chuť.

Viac v reportáži Alžbety Garaiovej Maťašovskej.


BRÉMY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti