Kuriózna nehoda: Lietadlo počas pristávania na dráhe zrazilo medveďa

Pri zrážke bol poškodený ľavý kryt motora lietadla, na jeho oprave už pracujú technici údržby.

Kolízia, k akej neprichádza často. Lietadlo spoločnosti Alaska Airlines počas pristávania na dráhe na aljašskom letisku Yakutat zrazilo a usmrtilo medveďa hnedého. Pri incidente sa nikto zo šiestich pasažierov ani posádky nezranil, informuje CNN.

Podľa vyhlásenia spoločnosti Alaska Airlines piloti na dráhe spozorovali až dvoch medveďov. „Predný podvozok medvede minul, avšak kapitán po dopade zvierat pod lietadlo pocítil náraz na ľavej strane,“ uvádza sa vo vyhlásení leteckej spoločnosti. Piloti potom zbadali medveďa ležiaceho niekoľko metrov od stredu pristávacej dráhy, zatiaľ čo s ich Boeingom 737-700 ďalej rolovali.

Pri zrážke bol poškodený ľavý kryt motora lietadla, na jeho oprave už pracujú technici údržby. Telo medveďa následne z dráhy odstránili pracovníci prevádzky letiska. 

„Takéto niečo sa nestáva často. Žijem na Aljaške celý svoj život a mali sme už strety lietadiel so zvieratami, ale toto je prvý prípad medveďa, o ktorom som kedy počul,“ uviedol Sam Dapcevich, hovorca aljašského úradu pre dopravu.

Letisko Yakutat je čiastočne oplotené. Pracovníci letiska sú vyškolení na používanie pyrotechniky na odstrašenie zvierat, aby sa nepribližovali k dráhe a nezasahovali tak do letovej prevádzky. Podľa Dapcevicha pracovníci letiska v ten deň počas údržby dráhy nezaznamenali v jej blízkosti žiadnu zver.

V roku 1987 došlo na Aljaške k podobne kurióznej nehode, keď do kokpitu lietadla spoločnosti Alaska Airlines, ktoré odlietalo z Juneau, narazila ryba. Tú podľa svedkov v pazúroch zvieral orol, ktorý ju zrejme vypustil, aby sa sám vyhol kolízii.

ALJAŠKA/tvnoviny.sk, lm

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lietadlo

Dôležité udalosti